ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Toulky po Kykladách

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
3. 9. – 13. 9. 202411 dní16300403

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA (PRO ŽENU MOŽNOST DOPLNĚNÍ)

2. 7. – 12. 7. 202411 dní16300401

UZAVŘENO

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Théra, Naxos, Délos, Mykonos a Paros
  • Za bájnou Atlantidou i legendárními větrnými mlýny
  • Vyhlídková pěší turistika i privátní plážičky
  • Jedinečná harmonie překvapivě neznámého Řecka

Popis

Již mnoho let vás zveme do úžasného světa Egejských ostrovů a ostrůvků. Tento typ zájezdu je určen především pro svobodymilovné povahy, neboť se pohybuje na hranici organizované a individuální turistiky. Budeme se plavit mezi osobitými ostrůvky Kyklad a zažívat jedinečný pocit volnosti a nezávislosti. Poznáme podobné, a přece tak rozdílné ostrovy, kde kontrast oslnivě bílých domků a blankytného moře vytváří typické obrázky, napovídající, proč jsou národními barvami Řecka právě modrá a bílá. Příjemně mírné zdejší klima v jinak horkém řeckém létě je způsobeno všudypřítomným mořem a stále vanoucím severním větrem "meltemi".

Program

1. den

Letecky Praha – Santorini, přejezd na ubytování.

2.–3. den

Théra (Santorini) – nejjižnější z kykladských ostrovů, který v současné podobě představuje pouze zbytek z někdejší sopky: sněhobílé domky a kostelíky rozložené na strmém svahu hlavního města Fira, nezapomenutelné vyhlídkové trasy podél hrany kráteru, možnost fakultativní výpravy na málo osídlený ostrůvek Thirassia, koupání na barevných sopečných plážích.

4.–7. den

Naxos – největší a nejhornatější ostrov Kyklad s vyhlášenými písečnými plážemi: starověké mramorové lomy s nedokončenými sochami – tzv. kouros, městečko Naxos/Chora s benátskou pevností, možnost výstupu na nejvyšší vrchol Kyklad (Zas – 1007 m); ochutnávka zdejšího likéru Kitron, vesničky vnitrozemí, malebné bývalé hlavní město ostrova Apirathos, pláže východního pobřeží.

Fakultativní celodenní výlet na ostrovy Mykonos a Délos:

1) muzeum pod širým nebem na ostrově Délos – starověké posvátné místo s velkou koncentrací antických památek (slavná Lví terasa, Dům delfínů, Dům masek, amfiteátr...), nenáročný výstup na vrcholek Kytnos s panoramatickým výhledem na celé souostroví;

2) ostrov a město Mykonos proslulé větrnými mlýny, bělostnými domy a kostelíky s modrými doplňky.

8.–10. den

Paros: výlet do bělostného městečka Naussa a bývalého hlavního města Lefkes, starobylou byzantskou stezkou k moři (cca 7 km), nejvýznamější křesťanská památka Kyklad – kostelní komplex Ekatontapiliani ze 6. stol., nazývaný také "naše paní stodvéřová"; fakultativně možnost výstupu (či cyklo-/motovýjezdu) na nejvyšší horu ostrova (Profitis Illias – 771 m), klidné vesničky vnitrozemí a hledání tichých plážiček;

Antiparos: návštěva místní jeskyně, mořský pěší výlet na severní ostrůvky, mlýny a pláže.

11. den

Letecký návrat do Prahy.

Podmínky