ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Sopky a pobřeží jižní Itálie

Vesuv, Stromboli, Etna a tyrkysové Tyrhénské moře
poznávací zájezdyturistické zájezdy1 nenáročný program★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
18. 5. – 28. 5. 202411 dní16150401

Na co se můžete těšit?

  • Možnost výstupu na Etnu  a Vesuv, večerní pozorování erupcí na vulkánu Stromboli
  • Relaxace na plážích ostrova Capri, Kalábrie i Sicíle
  • Antické Pompeje , pitoreskní Costa Amalfi  a výhledy ze Stezky bohů
  • Historická městečka Tropea a Taormina na skalních útesech nad mořem 
  • Ubytování v hotelích a penzionech, cestování mikrobusem v malé skupině

Popis

Jižní Itálie je fascinujícím regionem, o kterém by se dalo říci, že čím víc míříme na jih, tím je "italštější". Vydejte se s námi až na samou špici Apeninského poloostrova, která je turisty opomíjena a kde život plyne klidněji než ve zbytku Itálie. Čekají nás procházky borovicovými lesy po vrcholcích Apenin, nádherné scenérie s výhledy na romantické zátoky se zlatavými plážemi i koupání v nejčistším moři Evropy. A je přirozené, že v závěru nahlédneme i na blízkou Sicílii.

K této oblasti patří také sopky, které místní odnepaměti děsily i fascinovaly ohlušujícími výbuchy a výrony žhavé lávy. Nejprve spolu krátce vystoupáme na proslulý Vesuv, který před téměř dvěma tisíci lety pohřbil město Pompeje. Nezapomenutelným zážitkem, který nám rozproudí krev v žilách, bude výlet na ostrovní vulkán Stromboli, jenž nepřetržitě chrlí lávu a popel. A v závěru se na Etně pokocháme výhledem z úctyhodné výšky více než 3000 metrů na pobřeží Sicíle. 

Bohatě si užijme i moře. Například na nejkrásnějším italském pobřeží Amalfi s kouzelnými vesničkami plných barevných domečků nalepených na skalách tyčících se prudce z moře. Výlet si uděláme také na slavný ostrůvek Capri, který si oblíbila italská smetánka, a milovníci architektury ocení návštěvu pitoreskních městeček Sorrento, Tropea a Taormina, zasazených v malebné krajině útesů a zlatavých pláží.

Můžete se těšit na putování v malé skupince s pohodlným ubytováním v hotelích a penzionech i na skvělou italskou kuchyni. Buon viaggio!

Program

1. den

Přílet do Neapole , transfer na ubytování. Večerní prohlídka města (dle letového řádu).

2. den

Pompeje  a Vesuv: Návštěva Pompejí, starořímského města, které bylo pohřbeno vrstvou popela a lávy po výbuchu sopky Vesuv v roce 79 n.l.; prohlídka labyrintu zachovalých paláců a panských domů s mozaikami je unikátním pohledem do života civilizace, jejíž existenci náhle ukončila přírodní katastrofa. Fakultativně výjezd na aktivní sopku Vesuv (1281 m), dominantu města Neapole s úžasnými výhledy, vycházka kolem kráteru (5 km/ 1,5 h).

3. den

Capri: Ranní plavba na tento krásný skalnatý ostrov nedaleko Neapole, který si oblíbila italská smetánka, výjezd zubačkou do historického centra města Capri, zahrady Giardini di Augusto vybudované na útesu nad mořem, kartuziánský klášter Certosa di San Giacomo; cesta lanovkou na nejvyšší bod ostrova Monte Solaro (589 m); fakultativně možnost výletu člunem do Modré jeskyně, údajného domova nymf a mořských panen; relaxace na plážích ostrova.

4. den

Costa Amalfi, podle mnohých nejhezčí část pobřeží Itálie: Začátek dne v Sorrento – město na útesu obklopené citrusovými sady, proslavené produkcí kyselého likéru Limoncello, který je možné v Sorrentu ochutnat na každém rohu; návštěva Positana – malebné městečko ležící na srázné vápencové stěně, která se svažuje až k městským plážím, možnost koupání; krátká vycházka po panoramatické Stezce bohů s působivými výhledy na celé pobřeží (5,5 km/ 2 h).

5. den

Mys Palinuro a pobřeží Kalábrie: nenáročný pěší výlet k majáku Faro di Capo Palinuro a po útesech kolem mysu Palinuro (3,5 km/ 1,5 h), následně odpočinek a koupání na nedalekých plážích; výjezd na vyhlídku Monte San Biagio s 21metrovou sochou Krista Spasitele, tyčící se nad vesnicí Maratea; zastávka u obřího skalního oblouku Arco Magno, klenoucího se nad mořem.

6. den

Jeskyně a hory Kalábrie: návštěva vápencových jeskyní Grotta del Romito, ve kterých se nachází skalní rytiny a pozůstatky pohřebišť z období mladého paleolitu; výstup na horu Monte Cocuzzo (1541 m), ze které lze za jasného dne dohlédnout na Liparské ostrovy a Etnu (6 km/ 2,5 h); večer strávíme v historickém městečku Tropea, jedním z nejmalebnějších na tyrhénském pobřeží,  vybudovaném na útesech nad mořem s krásnou pláží.

7.–8. den

Bílé pláže Capo Vaticano a sopka Stromboli: dopolední koupání na plážích s bílým pískem u mysu Capo Vaticano; přejezd trajektem na Stromboli – ostrov se stejnojmeným vulkánem, který patří mezi nejaktivnější na světě; nezapomenutelným zážitkem bude večerní výstup na sopku a pozorování erupcí z bezpečné vzdálenosti (8 km/ 3,5 h).

9. den

Sicílie: přesun trajektem na Sicílii; v případě časové rezervy zastávka u vulkanického kaňonu řeky Alcantara s bizarně formovanými skalními stěnami – možnost průchodu soutěskou v ledové vodě s občasnými plaveckými pasážemi; prohlídka pitoreskní Taorminy – pobřežního města s antickým amfiteátrem, vynikající zmrzlinou a výhledy na Etnu.

10. den

Etna: pro zájemce výstup na nejvyšší sopku evropského kontinentu, Etnu (3323 m). Výjezd mikrobusem k spodní stanici lanovky u chaty Sapienza; možnost výjezdu lanovkou nebo pěšího výstupu na Etnu, případně procházky okolo fumarol pod sopkou; alternativně odpočinkový den na plážích východního pobřeží Sicílie.

11. den

Letecký návrat z Katánie do Prahy.

Podmínky