ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Stezkami Toskánska a pobřeží Cinque Terre

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
30. 6. – 8. 7. 20239 dní16151301

Na co se můžete těšit?

  • Pěší přechod malebného pobřeží Cinque Terre 
  • Procházka po slavné Gladiátorově cestě ve vinném regionu Chianti
  • Koupání u vodopádů tyrkysově modré řícky Elsa
  • Návštěva historických měst Florencie , San Gimignano , Pisa , Siena  a Luca
  • Pohodlné ubytování v hotelích a penzionech

Popis

Kolmé útesy, hučící azurové moře, barevné domečky přilepené na skalách tvořící bludiště úzkých a klikatých uliček. To je slavné pobřeží Cinque Terre – kdysi chudá rybářská oblast, dnes vyhlášený cíl milovníků moře a pohodové turistiky. Vydejte se s námi stezkami vinoucími se po skalnatém pobřeží, spojující jedny z nejmalebnějších vesniček ve Středomoří.

Z Cinque Terre je to co by kamenem dohodil do vyhlášeného regionu Toskánsko, jehož unikátní zvlněná krajina posetá cypřiši, vinicemi a  kaštanovými lesy také vybízí k pěším výletům. Vyrazíme spolu do výšin Apeninského pohoří, zamíříme do hlubin nejslavnějších mramorových dolů světa v Carraře, vykoupeme se u kaskádovitých vodopádů tyrkysově modré řeky Elzy a v regionu Chianti si projdeme panoramatickou Gladiátorovu cestu.

Toskánsko jsou ale také úžasná renesanční města s fascinující architekturou plná památek, muzeí a útulných kavárniček kypící životem. Během našeho putování budeme mít možnost navštívit celkem sedm míst zapsaných na světovém dědictví UNESCO, takže i milovníci památek si přijdou na své. Zbyde nám ale také dostatek času na relaxaci u moře a ochtnání místních kulinářských specialit. Budeme cestovat komfortně mikrobusem a večer se můžeme vždy těšit na odpočinek v útulných hotelích a penzionech.

Program

1. den

Přílet do Pisy a transfer na ubytování u moře.

2.–3. den

Cinque Terre  – podle mnohých nejkrásnější část italského pobřeží s barevnými vesničkami umístěnými na majestátních útesech; během dvou dnů absolvujeme pěší přechod téměř celého pobřeží, kdy budeme putovat po stezkách vedoucích po plážích, skálách a lesích, spojující jedny z nejmalebnějších městeček v Itálii; první den projdeme severní část pobřeží s nejznámějšími vesničkami Manarola a Vernaza a mnoha nádrhernými plážemi (14,5 km/ 6 h), zatímco druhý den budeme putovat převážně po vysokých útesech s impozantními výhledy na moře až do přístavu Porto Venere s hradem Castello di Porto z 12. století (13,5 km/ 5 h); v případě potřeby možnost zkrácení.

4. den

Carrara – den začneme krátkým výstupem na kopec Monte Sagro (1753 m) (5,5 km/ 2,5 h), odkud se nám naskytne výhled na mramorové doly a celé pobřeží Cinque Terre; přesuneme se k nejznámějším mramorovým dolům světa u městečka Carrara, kde si projdeme důlní chodby a prohlédneme si výstavu soch v podzemní galerii Raveccione; v případě časové rezrvy zakončíme den výletem na po skalnatém pobřeží na opuštěnou pláž Gropollo s tmavým pískem (3,5 km/ 1,5 h).

5. den

Pisa  a Luca – navštívíme slavnou Pisu, kde na Náměstí zázraků budeme moct vystoupat na Šikmou věž, prohlédnout si baptisterium sv. Jana Křtitele a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie; poté si uděláme krátký pěší výlet kaštanovými lesy pohoří Monti Pisani (6 km/ 2 h) a nakonec se projdeme po masivních hradbách města Lucca, které obepínají celé historické centrum města.

6. den

Florencie  – celodenní prohlídka hlavního města Toskánska, kde se zrodila renesance; projdeme se po nejznámějším náměstí Piazza del Duomo, kolem impozantní budovy radnice Palazzo Vecchio se slavnou socha Davida a přes most zlatníků Ponte Vecchio klenoucí se přes řeku Arno; budeme moci navštívit galerii Uffizi, katedrálu Santa Maria del Fiorezahrady Boboli, ze kterých se naskýtá impozantní výhled na město. Přesun do historického města Siena , kde strávíme dvě noci.

7. den

Parco fluviale Val d'Elsa – pěší výlet kolem nádherně tyrkysové řeky Elsa, která padá do soutěsky kaskádovitými vodopády, možnost koupání (6 km/ 1,5 h); navštívíme San Gimignano  – město "středověkých mrakodrapů" se 14 zachovalými věžemi, úzkými uličkami a mohutnými městskými hradbami.

8. den

Val d’Orcia – údolí, které bylo díky své fotogenické krajině zvlněných kopečků a vinic zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO; z/do historického městečka Pienza  projdeme Gladiátorovu cestu lemovanou cypřiši, která proslula ve stejnojmenném filmu (7 km/ 2,5 h); přejezd na pobřeží a zasloužený odpočinek na plážích Tyrhénského moře.

9. den

Přejezd do Pisy a návrat do Prahy (dle letového řádu).

Podmínky