ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Stezkami Toskánska a pobřeží Cinque Terre

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
24. 6. – 1. 7. 20248 dní16151402

UZAVŘENO

4. 9. – 11. 9. 20248 dní16151403

UZAVŘENO

Na co se můžete těšit?

  • Pěší přechod malebného pobřeží Cinque Terre 
  • Koupání u vodopádů tyrkysově modré říčky Elsa
  • Návštěva historických měst Florencie , San Gimignano , Pisa , Siena  a Lucca
  • Pohodlné ubytování v hotelích a penzionech

Popis

Kolmé útesy, hučící azurové moře, barevné domečky přilepené na skalách a tvořící bludiště úzkých a klikatých uliček... To je slavné pobřeží Cinque Terre – kdysi chudá rybářská oblast, dnes vyhlášený cíl milovníků moře a pohodové turistiky. Vydejte se s námi stezkami vinoucími se po skalnatém pobřeží, spojující jedny z nejmalebnějších vesniček Středomoří.

Z Cinque Terre je to coby kamenem dohodil do vyhlášeného italského regionu Toskánsko, jehož unikátní zvlněná krajina posetá cypřiši, vinicemi a kaštanovými lesy také vybízí k pěším výletům. Vyrazíme spolu do výšin Apeninského pohoří, zamíříme do hlubin nejslavnějších mramorových dolů světa v Carraře i vykoupeme se u kaskádovitých vodopádů tyrkysově modré řeky Elzy.

Toskánsko jsou ale také úžasná renesanční města plná fascinující architektury, bohatých muzejí a útulných kavárniček kypících životem. Během našeho putování budeme mít možnost navštívit celkem šest míst zapsaných v Seznamu světového dědictví UNESCO, takže i milovníci památek si přijdou na své. Zbyde nám ale také dostatek času na relaxaci u moře a ochutnávání místních kulinářských specialit a skvělé víno.

Cestovat budeme komfortně – letadlem a následně mikrobusem – a večer se budeme těšit na odpočinek v útulných hotelích a penzionech.

Program

1. den

Přílet do Pisy a transfer na ubytování u moře.

2.–3. den

Cinque Terre  – podle mnohých nejkrásnější část italského pobřeží s barevnými vesničkami vystavěnými na majestátních útesech: během dvou dnů absolvujeme pěší přechod téměř celého pobřeží, kdy budeme putovat po stezkách vedoucích přes pláže, skály a lesy, spojujících jedny z nejmalebnějších městeček Itálie – první den projdeme severní část pobřeží s nejznámějšími vesničkami Manarola a Vernazza a mnoha nádhernými plážemi (14,5 km / 6 h), zatímco druhý den budeme šplhat převážně po vysokých útesech s impozantními výhledy na moře a dojdeme až do přístavu Porto Venere s hradem Castello di Porto z 12. stol. (13,5 km / 5 h); v případě potřeby je možnost zkrácení.

4. den

Carrara: den začneme krátkým výstupem na kopec Monte Sagro (1753 m), odkud se nám naskytne výhled na mramorové doly a celé pobřeží Cinque Terre (5,5 km / 3 h); dále se přesuneme k nejznámějším mramorovým dolům světa u městečka Carrara, kde si projdeme důlní chodby a prohlédneme si výstavu soch před podzemní galerií Raveccione; v případě časové rezervy zakončíme den procházkou po skalnatém pobřeží na opuštěnou pláž Gropollo s tmavým pískem (3,5 km / 1,5 h).

5. den

Pisa  a Lucca: nejprve navštívíme slavnou Pisu, kde na Náměstí zázraků budeme moct vystoupat na Šikmou věž, prohlédnout si baptisterium sv. Jana Křtitele a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie; poté si uděláme krátkou procházku kaštanovými lesy pohoří Monti Pisani (6 km / 2 h) a nakonec se projdeme po masivních hradbách města Lucca, které obepínají celé jeho historické centrum.

6. den

Florencie  – celodenní prohlídka hlavního města Toskánska, kde se zrodila renesance: projdeme se po nejznámějším náměstí Piazza del Duomo, kolem impozantní budovy radnice Palazzo Vecchio se slavnou sochou Davida a přes "most zlatníků" Ponte Vecchio klenoucí se přes řeku Arno; budeme moci navštívit galerii Uffizi, katedrálu Santa Maria del Fiorezahrady Boboli, z nichž se naskýtá impozantní výhled na město; přesun do historického města Siena , kde strávíme dvě noci.

7. den

Parco Fluviale alta Val d'Elsa: pěší výlet kolem nádherně tyrkysové řeky Elsa, která padá do soutěsky kaskádovitými vodopády – možnost koupání (6 km / 2 h); dále navštívíme San Gimignano  – město "středověkých mrakodrapů" se 14 zachovalými věžemi, úzkými uličkami a mohutnými městskými hradbami.

8. den

Přejezd do Pisy a návrat do Prahy (dle letového řádu).

Podmínky