ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Toskánsko pro školy

Toskánsko pro školy

Plánujete školu v přírodě či sportovní ozdravný pobyt s dětmi v zahraničí na konci školního roku?  Rádi byste poznali zajímavá místa? Jste navíc příznivci aktivního poznávání krásných míst, či dokonce příznivci cyklistiky a turistiky?  Zdá se vám ale, že je to pro vás organizačně příliš náročné?  CK Adventura má dvacetileté zkušenosti s pořádáním aktivních zájezdů pro celé spektrum klientů a tedy samozřejmě i pro školní kolektivy dětí a studentů od 10 let. 

Toskánsko pro školní kolektivy

 • (Cyklo)pobyt u moře s podporou autobusu
 • Ubytování u moře – v mobilhomech s polopenzí
 • Architektonické perly Toskánska
 • Písečné pláže a koupání

Toskánsko – kraj v němž se rodila italská renesance a velké množství památek světového významu; místo, kde působily takové osobnosti jako Leonardo da Vinci, Michelangelo, Donatello, Botticelli, Tizian, Giotto, Pisano a mnoho dalších. Z přímořského letoviska Marina di Bibbona budeme vyrážet výlety s doprovodem autobusu, které budou směřovat do mnoha překrásných koutů a míst jednoho z nejkrásnějších italských regionů.

Na přání se zájezd modifikuje jako cyklistický (s přihlédnutím na bezpečnost dětí a pod vedením certifikovaného cyklistického instruktora).

Termíny a rezervace

Momentálně nenabízíme žádný aktuální termín, ovšem můžeme ho pro vás připravit na vyžádání. Rovněž můžeme připravit program do dalších italských oblastí.

Program

 • 1. - 2. Podvečerní odjezd a noční přejezd do Itálie na pobřeží Tyrhénského moře poblíž městečka Cecina, ubytování, koupání, relaxace.
 • 3. Massa Marittima (perla románské architektury), zpět půvabnou krajinou přes přírodní rezervaci Marsiliana.
 • 4. Výlet do proslulého města Pisa  (Náměstí zázraků, šikmá věž).
 • 5. Populonia (staré etruské město ze 7. stol. př. Kr.), cyklovýlet, nebo pěší výlet na poloostrově, nebo fakultativní výlet na ostrov Elba, koupání.
 • 6. Volný den u moře nebo u bazénu, odpočinek a koupání, nebo procházka v okolních piniových hájích; fakultativně celodenní výlet vlakem do Florencie.
 • 7. Celodenní výlet do města Volterra - jedno z nejstarších center etruské civilizace a do St. Gimignana - středověkého města na kopci mezi olivovníky a vinicemi.
 • 8. - 9. Rozloučení s mořem, individuální výlety v okolí; podvečerní odjezd, návrat v dopoledních hodinách.

Podmínky

V ceně zahrnuto: 1 průvodce CK Adventura, 1 kuchař CK Adventura, doprava autobusem (s cyklovlekem) včetně poplatků, 6x ubytování, 6x polopenze, informační materiály, potřebné mapy, všechny výlety uvedené v programu (neoznačené jako fakultativní), pojištění léčebných výloh, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění proti stornu, pojištění CK proti úpadku, organizace a zajištění zakázky, DPH, 3 osoby pedagogického dozoru zdarma .

Fakultativní služby: Elba (trajekt i s kolem asi 35 EUR/os.), Florencie (vlak asi 16 EUR/os.).

Noclehy a stravování: mobilhomy apartmánového stylu (něco mezi chatičkou a trvale zaparkovaným velkým karavanem): 2 malé dvoulůžkové ložničky s omezeným úložným prostorem, společná obývací místnost s plně vybavenou kuchyňkou (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) a jídelním koutem, společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC), zahradní nábytek; polopenze vám připraví náš kuchař. Mobilhomy je v den odjezdu nutné uklidit a předat ve stejném stavu, v jakém byly připraveny v den příjezdu.

Povrch a profil: (pro cyklistickou variantu) převážně asfalt, někde šotolinová cesta, profil zvlněný.