Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Populonia

Populonia

Populonia je velice krásné místo, které nabízí toskánskou přírodu i dávnou historii. Na mořském pobřeží u malého zálivu Barati se vypíná mohutný zalesněný kopec se starověkou akropolí. Pod ním je přímořské letovisko a pláže, za nimi jsou archeologické vykopávky. A hlavně kvůli nim stojí zato vážit sem cestu. Odkryly totiž etruské mohylové hrobky ze 7. – 4. století před Kristem.

Populonia se nachází na pobřeží, které je známé jako pobřeží Etrusků, (Costa degli Etruschi), protože ti tuto oblast odpradávna obývali a využívali zdejší ohromné nerostné bohatství a skvělé podmínky pro zemědělství. Costa degli Etruschi je vymezena na severu Livornem, na jihu Piombinem.

Samotná vesnice zahrnuje všehovšudy tři ulice, které střeží hrad z 15. století a věž Torre di Populonia. Více zájmu však poutají hrobky z dob etruské civilizace. Nacházejí se v nedalekých archeologických parcích Parco archeologico di Baratti e Populonia. Dávná Populonia byla jedním ze dvanácti důležitých etruských měst a nekropoli je také podle toho pojednána.

 

 Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Toskánska

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.