ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Populonia

Populonia

Populonia je velice krásné místo, které nabízí toskánskou přírodu i dávnou historii. Na mořském pobřeží u malého zálivu Barati se vypíná mohutný zalesněný kopec se starověkou akropolí. Pod ním je přímořské letovisko a pláže, za nimi jsou archeologické vykopávky. A hlavně kvůli nim stojí zato vážit sem cestu. Odkryly totiž etruské mohylové hrobky ze 7. – 4. století před Kristem.

Populonia se nachází na pobřeží, které je známé jako pobřeží Etrusků, (Costa degli Etruschi), protože ti tuto oblast odpradávna obývali a využívali zdejší ohromné nerostné bohatství a skvělé podmínky pro zemědělství. Costa degli Etruschi je vymezena na severu Livornem, na jihu Piombinem.

Samotná vesnice zahrnuje všehovšudy tři ulice, které střeží hrad z 15. století a věž Torre di Populonia. Více zájmu však poutají hrobky z dob etruské civilizace. Nacházejí se v nedalekých archeologických parcích Parco archeologico di Baratti e Populonia. Dávná Populonia byla jedním ze dvanácti důležitých etruských měst a nekropoli je také podle toho pojednána.

 Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Toskánska