Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Populonia

Populonia

Populonia je velice krásné místo, které nabízí toskánskou přírodu i dávnou historii. Na mořském pobřeží u malého zálivu Barati se vypíná mohutný zalesněný kopec se starověkou akropolí. Pod ním je přímořské letovisko a pláže, za nimi jsou archeologické vykopávky. A hlavně kvůli nim stojí zato vážit sem cestu. Odkryly totiž etruské mohylové hrobky ze 7. – 4. století před Kristem.

Populonia se nachází na pobřeží, které je známé jako pobřeží Etrusků, (Costa degli Etruschi), protože ti tuto oblast odpradávna obývali a využívali zdejší ohromné nerostné bohatství a skvělé podmínky pro zemědělství. Costa degli Etruschi je vymezena na severu Livornem, na jihu Piombinem.

Samotná vesnice zahrnuje všehovšudy tři ulice, které střeží hrad z 15. století a věž Torre di Populonia. Více zájmu však poutají hrobky z dob etruské civilizace. Nacházejí se v nedalekých archeologických parcích Parco archeologico di Baratti e Populonia. Dávná Populonia byla jedním ze dvanácti důležitých etruských měst a nekropoli je také podle toho pojednána.

 

 Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Toskánska

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.