Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Lucca

Lucca

Jedno z nejpůvabnějších měst Toskánska. Je známá především svými renesančními hradbami, který lákají k procházce či vyjíždce na kole a umožnují fascinující výhledy jak do města samotného, tak do jeho okolí.

Město má rozlohu 185 km2 a zhruba 86 000 obyvatel. Leží na řece Serchio, asi 75 km západně od Florencie a 25 km severovýchodně od Pisy.

Trochu historie

Lucca byla založena Etrusky, ale v roce 180 př. n. l. se přes město přelili Římané. Z tohoto období se zachovala pravidelná síť ulic a starověké fórum. Ve 12 století, což je časový úsek rozkvětu mnoha toskánských měst, se Lucce velmi dařilo. Byla samostatná a tučněla a bohatla na zpracování hedvábí. Počátkem 14. století přešla krátce pod nadvládu Pisy, později patřila Janu Lucemburskému a dokonce ji krátce spravoval Karel IV. Poté se znovu stává samostatnou, což jí vydrží až do dob Napoleona. Poté se její dějiny postupně slévají s dějinami Italského státu.

Zajímavůstka

V březnu 2006 se tu konalo historicky první Mistrovství světa v luštění sudoku a zvítězila v něm česká reprezentantka.

Pamětihodnosti

Již jsem zmínila dokonale uchované městské hradby.Právě ty odlišují Luccu od jiných měst a stávají se její dominantou, tahákem a hlavní atraktivitou. Zachránily město před útoky nepřátel i před automobily.

Lucca má ovšem i historické centrum bez automobilového provozu a řadu jiných staveb, které komponují její krásu a věhlas. Krásným příkladem je románská katedrála San Martino (Cattedrale di San Martino) z 11. století s fasádou v pisánském stylu nebo románský kostel San Michele (Chiesa di San Michele in Foro) také z 11. století . Na jejich výstavbu byl použit kámen z dob ještě dávnějších, z římského amfiteátru, který se zde nacházel.

Pozdější epochu reprezentuje třeba renesanční radnice s podloubím. A nebo další představitel světské architektury: impozantní Palazzo Pfanner, jehož chloubou je jedna z nejpěknějších francouzských zahrad v Toskánsku. Doporučuji tedy vstoupit a nebo si ji alespon prohlédnout z hradeb. I odtud lze zahlédnout ústřední alej lemovanou barokními sochami římských božstev, ale není to ono.

Svůj starobylý ráz si Lucca udržuje dodnes a každoročně láká k návštěvě nemálo turistů. Ti zde mají mj. možnost navštívit rodný dům skladatele Giacoma Pucciniho a vidět tak zázemí autora významných hudebních děl 19. století.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Toskánska: 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.