Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Volterra

Volterra

městečko leží osamoceně na kopci jako působivá dominanta kraje. Je významným zemědělským, obchodním a turistickým střediskem. Vyhlášené je i svými uměleckými výrobky z alabastru. a to už několik staletí. Je jedním z nejstarších center etruské civilizace (5.–6. stol. př.n.l.). – tehdy tam žilo 25 tisíc obyvatel, nyní jen 11 400.

Dochované historické jádro pochází ze 12 – 13 století, tedy z doby, kdy byla Volterra svobodná a nezávislá. A bohatá. Její bohatství se zakládalo a točilo kolem alabastru.

Památky

Dojem nedobytnosti vyvolávají skvěle zachované hradby. Místy se po nich dá projít a je z nich krásný výhled do krajiny. Malebné krajiny Toskánska. Ale pojdme do centra. Tím je jednoznačně náměstí Piazza dei Priori a její okolí. Vše krásně vyvedeno ve středověkém kameni. Vše nás odkazuje do jiné doby.

Palác Priori – městský palác, někdejší sídlo vlády, ale funguje tak dodnes. Ukázka bohatství a vkusu počátku 13. století. Je zvláštně propojen s katedrálou, která je orientována do půvabného náměstíčka Piazza San Giovanni. Západně od ní je baptisterium s alabastrovou křtitelnicí. Kol kolem jsou úzké uličky, kamenná schodiště, náměstíčka.

Dlouhá historie nám ve Volteře nechala vzkaz od Římanů – římské divadlo a lázně i od Etrusků - archeologický park poblíž pevnosti Fortezza Medicea. Dojmy ohledně Etrusků si můžeme prohloubit v muzeu Guernacci.

 

 

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Toskánska

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.