ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Volterra

Volterra

městečko leží osamoceně na kopci jako působivá dominanta kraje. Je významným zemědělským, obchodním a turistickým střediskem. Vyhlášené je i svými uměleckými výrobky z alabastru. a to už několik staletí. Je jedním z nejstarších center etruské civilizace (5.–6. stol. př.n.l.). – tehdy tam žilo 25 tisíc obyvatel, nyní jen 11 400.

Dochované historické jádro pochází ze 12 – 13 století, tedy z doby, kdy byla Volterra svobodná a nezávislá. A bohatá. Její bohatství se zakládalo a točilo kolem alabastru.

Památky

Dojem nedobytnosti vyvolávají skvěle zachované hradby. Místy se po nich dá projít a je z nich krásný výhled do krajiny. Malebné krajiny Toskánska. Ale pojdme do centra. Tím je jednoznačně náměstí Piazza dei Priori a její okolí. Vše krásně vyvedeno ve středověkém kameni. Vše nás odkazuje do jiné doby.

Palác Priori – městský palác, někdejší sídlo vlády, ale funguje tak dodnes. Ukázka bohatství a vkusu počátku 13. století. Je zvláštně propojen s katedrálou, která je orientována do půvabného náměstíčka Piazza San Giovanni. Západně od ní je baptisterium s alabastrovou křtitelnicí. Kol kolem jsou úzké uličky, kamenná schodiště, náměstíčka.

Dlouhá historie nám ve Volteře nechala vzkaz od Římanů – římské divadlo a lázně i od Etrusků - archeologický park poblíž pevnosti Fortezza Medicea. Dojmy ohledně Etrusků si můžeme prohloubit v muzeu Guernacci.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Toskánska