Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Marche

Marche

Kraj Marche, v odlehlém koutu mezi Jaderským mořem a Apeninami, tvoří okouzlující krajina se starobylými městy, kopci a nekonečnými písečnými plážemi. V předkřesťanském období byl osídlen kmenem Piceniů, který nakonec pohltili Římané. Ve 4. stol. p.n.l. zabrali převážnou část území vyhnanci z Velkého Řecka. Nejvýznamnějším a zároveň nejseverněji situovaným městem s řeckým vlivem na apeninském poloostrově byla Ancona. V raném středověku leželo Marche na okraji Svaté říše římské, a odtud pochází i jeho jméno ( march znamená pohraniční oblast). Region dosáhl největšího rozkvětu v 15. stol., za vlády Federica III. z rodu Montefeltrů, jehož dvůr v Urbině se stal jedním z předních evropských středisek umění. Nádhernými středověkými památkami se mohou pochlubit i menší města, jako třeba San Leo, Urbania, ale také republika San Marino.

Marche dnes přitahuje návštěvníky jak plážemi a městy, tak i civilizací nedotčeným vnitrozemím. Obzvlášť krásné jsou zasněžené vrcholky pohoří Monti Sibilini, ideální pro pěší turistiku a lyžování.

Regionální kuchyni kralují lanýže a aromatické horské sýry, lahodná šunka a salámy, olive ascolane (olivy plněné masem a bylinkami ) a brodetto, rybí polévka připravovaná na několik různých způsobů po celé délce pobřeží. Nejznámějším vínem je suché Verdicchio, třebaže stále stoupající oblibě se těší i méně rozšířené značky, jako třeba Bianchello del Metauro.

Víno v Marche

Na úspěchu vín se podílí faktor turistiky. Tato kopcovitá oblast má krásné jaderské pobřeží, kde lidé tráví dovolenou a hasí svou žízeň místním bílým vínem – světlým suchým Verdicchio. Nicméně jsou tam také vzrušující vína, například výjimečně jemná DOC Rosso Conero a Rosso Piceno, za jistých ojedinělých okolností Sangiovese dei Colli Pesarei, a dále vynikající Vini da Tavola, jako Rosso di Tristo di Montevescovo.

Zajímavá místa

Aktuálně nabízíme dovolenou v Itálii:

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.