ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Bled – perla Julských Alp na kole

Hvězdicově z hotelu v Bledu
dovolená na kole2-3 středně náročný / náročný★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
25. 9. – 29. 9. 20245 dní49247420
12. 6. – 16. 6. 20245 dní49247410

AKTUÁLNĚ PLNO

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Mírnými údolími podél nebeských stěn Julek
  • 3 romantické večery u Bledského jezera
  • Koupání v jezerech Bled a Bohinj

Popis

Z Mojstrany k úchvatnému vodopádu Peričnik a k chatě pod severní stěnu majestátného Triglavu (2864 m), nejvyšší hory Julských Alp i Slovinska. Do pobytového hotelu v Bledu – půvabné vesnice na břehu stejnojmenného jezera s kouzelným kostelíkem na ostrově uprostřed jezera – přijedeme romantickou krajinou kolem říčky Radovny. Při etapě od Kranjské Gory objevíme pramen říčky Sava Dolinka, občerstvíme se u italských jezer Fusiny pod severní stěnou Mangrtu (2677 m), vystoupáme na mamutí skokanský můstek i do sedla Vršič (1611 m). Doprovodným autobusem vyjedeme na planinu Pokljuka, odkud sjedeme jižním úbočím Julských Alp k Bohinjskému jezeru. Poslední den navštívíme proslulou soutěsku Vintgar a „sladké“ středověké město Radovljica – proslulé medem a čokoládou.

Program

1.–2. den

Noční přesun busem (z Prahy cca 23:30) přes Rakousko do Slovinska. Na kolech údolím Vrata k chatě Aljažev Dom, dalším údolím do zasněné doliny říčky Radovny a k překrásnému Bledskému jezeru (47 km).

3. den

Od Kranjské Gory k jezerům Fusine pod Mangrtem a k mamutímu lyžařskému můstku do údolí Planice. Po cyklostezce po bývalé železnici přes Kranjskou Goru údolím říčky Sava Dolinka projedeme kolem nebeských stěn Julek k muzeu horolezectví v Mojstraně, kde zakončíme etapu (40 km). Pro zdatné máme připraveno prodloužení z Kr. Gory do legendárního sedla Vršič (+12 km/ ↑ 800 m).

5. den

Planinou Pokljuka horskou silničkou s překrásnými výhledy k Bohinjskému jezeru s přídavkem k vodopádu Savice (32/49/54 km).

6.–7. den

Na kolech a pěšky do soutěsky Vintgar a následně do cílového starobylého městečka Radovljica (32 km, možnost zkrácení). Odjezd do ČR a příjezd okolo půlnoci.

Podmínky