ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Dolomity a moře na kole

Cyklostezkami mezi Cortinou d´Ampezzo a Benátkami
dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlně

Litujeme, tento zájezd již není v nabídce

Zobrazit podobnou dovolenou: Itálie

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Ubytování v hotelu**** u Trevisa s polopenzí
  • Dolomity po zrušené železnici
  • Cyklostezky benátské laguny
  • Gurmánský okruh krajem Prosecco

Popis

Čtyři lehké, vzájemně zcela odlišné trasy Benátskem zahájíte vzrušujícím průnikem Dolomit po cyklostezce po zrušené železnici. Benátské laguně věnujete 2 dny – bez kol projdete Benátky, ale i ostrovy Murano a Burano, na kolech projedete benátskou lagunu po cyklostezce a silničkách mezi starobylými vesničkami a přímořskými letovisky mezi Cavallinem a Puntou Sabbioni. Užijete si krásný gurmánský okruh krajem Prosecco. Absolutní relax vás čeká podél meandrující řeky Sile.

Program

1.–2. den

Večerní odjezd z Prahy (23:00) a noční přesun busem do olympijské Cortiny d´Ampezzo v srdci Dolomit. Odsud na kole po zrušené železnici kolem dechberoucích dolomitských štítů přes Pieve di Cadore, rodiště Tiziana (35 km), možnost prodloužení etapy. Naším busem dojezd do hotelu u Trevisa.

3. den

Busem do Cavallina, na kolech po cyklostezkách a silničkách podél benátské laguny do Treporti, Lio Piccolo, Punta Sabbioni, koupání na několikakilometrové písčité pláži (dle volby 10-56 km).

4. den

Vlakem do Benátek:celodenní toulání uličkami mezi kanály, mosty, památkami. Nebo vaporettem na ostrovy Murano a Burano.

5. den

Lehce kopcovitý, výrazně gurmánský okruh z údolí Piavy do malebného kraje Prosecco s historickými městečky a vinařstvými a osteriemi na trase přes proslulé Valdobbiadene, Santo Stefano, Guia (30 km), možnost ochutnávky a nákupu prosecca. Návrat naším busem nebo na kole rovinatými silničkami přes Montebellunu, stezkami úbočím Montella a přes Treviso (+38 km).

6.–7. den

Od hotelu okruh poetickou lužní krajinou po cyklostezce podél řeky Sile přes Casale sul Sile a Treviso (40 km). Ve večerních hodinách odjezd na noc do ČR, návrat brzy ráno (Praha cca 5:00).

Podmínky