Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Slovinským Krasem k Jadranu na kole

Etapová cyklistika s podporou autobusu
dovolená na kole★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
14. 6. – 23. 6. 201910 dní10 990 Kč9 990 Kč11310911

UZAVŘENO 

Základní cena 10 990 Kč
Dětská cena do 15 let9 990 Kč
Služby za příplatek
7x večeře (v kempu, zajištěna kuchařem CK Adventura)1 050 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Etapově s doprovodným autobusem
  • Ubytování v kempech, snídaně
  • Z Julských Alp až k moři
  • Horská sedla i údolí, propasti a jeskyně
  • Průjezd vinařskou oblastí

Popis

Na kolo nasedneme v Julských Alpách a dojedeme na něm až k moři. Přestože budeme mít k dobru 1200 výškových metrů, vůbec to neznamená, že nebudeme šlapat i do kopce. A slovinský Kras (který světu pro svoji geologickou jedinečnost věnoval tento název jako obecné označení) ozdobí jízdu k moři krásnými zážitky. Kromě několika světoznámých jeskyní je krajinou turisty dosud neobjevenou a nabízí špičkové cyklistické terény. Po zvlněných vrcholových partiích, zbrázděných hlubokými údolími a bílými skalními ostrohy, se kroutí malebné asfaltky, střídané občas štěrkošotolinovými úseky. Hojné vinice (vinná réva si jako jediná kulturní plodina dokáže vydobýt vodu ukrytou pod skalnatým povrchem) se zde střídají s loučkami, lesními remízky a elegantními porosty jalovců. Z vrcholků kopců zde shlížejí do kraje historická městečka a zapomenuté vesničky. A jako bonbonek na závěr si vychutnáme poklidné dny u moře.

Program

1.–2. den

Noční přejezd do Itálie, vyložení kol v sedle Sella Nevea (1190 m), kolem Predilského jezera (960 m) a přes sedlo Predel (1156 m) do Slovinska, sjezd do kempu (300 m) s koupáním v kaňonu nejkrásnější slovinské řeky Soči; možnost velehorských odboček (asfalt) pod Montaš (do 1600 m) a pro cyklistické nenasyty pod Mangrt (do 2055 m).

3. den

Cyklistika v podhůří Julských Alp s možností zdolání sedla Vršič (1611 m), výlet k pramenu Soči či pěší výlet podél řeky přes krásné soutěsky; zájemci mohou na řece Soča absolvovat různé vodní sporty (fakultativně).

4. den

Přes hřeben Trnovski Gozd (var. 700, nebo 1000 m) do vinařské Vipavské kotliny (60 km).

5. den

Krasem do Koziny - výběr z několika tras (výškově 300 až 500 m), středověké městečko Štanjel, slavný hřebčín Lipica, Škocjanské jeskyně .

6. den

Krasem do Chorvatska a Istrií k moři: krásné vesničky, Motovun, městečko opevněné na vrcholku kopce, dojezd k moři do kempu poblíž starého přímořského městečka Novigrad (zde dvě noci).

7. den

Koupání či individuální cyklistika v okolí Novigradu, možná návštěva Poreče; průzračná voda a mírně skalnaté pobřeží Istrie jsou vhodné i pro šnorchlování.

8. den

Ráno autobusem do Piranu - perly slovinského pobřeží Jadranu, prohlídka starého města a přístavu, přesun do Postojny, možnost prohlídky Postojenské jeskyně, ubytování v kempu.

9.–10. den

Závěrečná cykloetapa v krásné lesnaté krajině v okolí Postojny, cestou možnost prohlídky středověkého skalního Predjamského Gradu a další jeskyně Pivka Jama; noční přejezd, příjezd v ranních hodinách.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK