Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Slovinským Krasem k Jadranu na kole

Etapová cyklistika s podporou autobusu
dovolená na kole★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
24. 7. – 2. 8. 202010 dní12 990 Kč11 990 Kč11310012
Základní cena 12 990 Kč
Dětská cena do 15 let11 990 Kč
Služby za příplatek
Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet)1 000 Kč

     Pro osoby starší 65 let nabízíme slevu.

Na co se můžete těšit?

  • Etapově s doprovodným autobusem
  • Ubytování v kempech, polopenze
  • Z Julských Alp až k moři
  • Horská sedla i údolí, propasti a jeskyně
  • Průjezd vinařskou oblastí

Popis

Na kolo nasedneme v Julských Alpách a dojedeme na něm až k moři. Přestože budeme mít k dobru 1200 výškových metrů, vůbec to neznamená, že nebudeme šlapat i do kopce. A slovinský Kras (který světu pro svoji geologickou jedinečnost věnoval tento název jako obecné označení) ozdobí jízdu k moři krásnými zážitky. Kromě několika světoznámých jeskyní je krajinou turisty dosud neobjevenou a nabízí špičkové cyklistické terény. Po zvlněných vrcholových partiích, zbrázděných hlubokými údolími a bílými skalními ostrohy, se kroutí malebné asfaltky, střídané občas štěrkošotolinovými úseky. Hojné vinice (vinná réva si jako jediná kulturní plodina dokáže vydobýt vodu ukrytou pod skalnatým povrchem) se zde střídají s loučkami, lesními remízky a elegantními porosty jalovců. Z vrcholků kopců zde shlížejí do kraje historická městečka a zapomenuté vesničky. A jako bonbonek na závěr si vychutnáme poklidné dny u moře.

Program

1.–2. den

Noční přejezd do Itálie; vyložení kol v sedle Sella Nevea (1190 m), kolem Predilského jezera (960 m) a přes sedlo Predel (1156 m) do Slovinska; sjezd do Bovce (300 m) s možností koupání v kaňonu nejkrásnější slovinské řeky Soči (30 km/ asfalt); pro vášnivé cyklisty možnost velehorských výjezdů pod Montaš (do 1600 m, +7 km nahoru) a pod Mangrt (do 2055 m, +12 km nahoru); ubytování na dvě noci v kempu v Bovci.

3. den

Julské Alpy a NP Triglav: na kole přeskrásným údolím řeky Soči až k jejím pramenům (54 km/ ↑ 450 m); městečko Trenta a fakultativní návštěva přírodopisného muzea; nenasytní cyklisté mohou na kole zdolat sedloVršič (do 1611 m, +9 km nahoru) s panoramatickým výhledem na okolní vrcholy Julských Alp; cyklistiku lze fakultativně nahradit či doplnit raftingem na Soči nebo canyoningem v soutěskách v okolí Bovce.

4. den

Po proudu řeky Soči malebným údolím do Kobaridu; cestou vyhlídky na staré mosty a hluboký kaňon Soči; velkolepý přes 100 m vysoký vodopád Boka; fakultativně hodinová pěší túra k vodopádu Kozjak; dojezd do městečka Most na Soči, nakládka a busem do kempu ve vinařské oblasti Vipavské kotliny (45,5 km/ ↑ 830 m/ lze volit mezi asfaltem a terénem); cyklistické prodloužení (+39 km/ 1050 m): stoupání na hřeben Trnovski Gozd s monumentálními vyhlídkami; cestou staré horské vesničky Čepovan, Lokve a Trnovo; nekonečný sjezd přes Ravnici a kolem hradu Kromberk až do kempu u vesničky Ozeljan.

5. den

Na kole nebo busem do středověkého městečka Štanjel; průjezd na kole centrálním Krasem; cestou slavný hřebčín Lipica (fakultativně možnost komentované prohlídky); na závěr dne fakultativně prohlídka světoznámé Škocjanské jeskyně  (35 km/ ↑ 500 m/ kratší varianta) (60 km/ ↑ 1050 m/ delší varianta).

6. den

Krasem do Chorvatska a Istrií k moři: krásné kamenné vesničky Podpeč a Zazid; fakultativně koupání v sirném bazénu v Ištarských Toplicích; zvlněnou krajinou vinic a olivovníků dojezd k moři do kempu poblíž starého přímořského městečka Novigrad (ubytování na dvě noci v kempu u moře) (50 km/ ↑ 280 m/ kratší varianta) (100 km/ ↑ 1150 m/ delší varianta).

7. den

Volný den u moře v oblasti Mareda s množstvím fakultativních programů: koupání v průzračné vodě Jaderského moře, možnost šnorchlování u mírně skalnatého pobřeží; individuální cyklistika v okolí Novigradu či Poreče.

8. den

Ráno autobusem nebo na kole do Piranu - perly slovinského pobřeží Jadranu; prohlídka starého města a přístavu, přesun do Postojny, možnost prohlídky Postojenské jeskyně, ubytování v kempu.

9.–10. den

Závěrečná cykloetapa v krásné lesnaté krajině v okolí Postojny (30 km/ ↑ 300 m); cestou možnost prohlídky středověkého skalního Predjamského Gradu a další jeskyně Pivka Jama; noční přejezd, příjezd v ranních hodinách.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK