ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Gargano

Gargano

Poloostrov Gargano vypadá jako ostruha čnící do Jadranu nad podpatkem italské boty; láká turisty křišťálově čistým mořem, pobřežními jeskyněmi, piniovými háji a pitoreskními městečky.

Pojeďme spolu navštívit tuto překrásnou oblast jižní Itálie a užít si středomořského léta, kdy příjemně teplé počasí slibuje vynikající ježdění a vlídné moře báječné koupání. Uvidíme překrásná pobřežní městečka tepající typickou jihoitalskou atmosférou a také přírodní rezervaci na ostrovech Tremiti, které nabízejí koupání a šnorchlování v průzračném moři a výlety do vápencových mořských jeskyní.

Poloostrov Gargano, součást kraje Apulie, omývají vlny Jaderského moře. Pobřeží tvoří mnoho jeskyní, skalních oken a neuvěřitelných zákoutí. Za tuto krásu vděčíme vápenci, z kterého je celý poloostrov. 

Vnitrozemí nás okouzlí svojí horskou podobou, s nejvyšší horou Monte Calvo (1065 m.n.m). Nesmíme zapomenout, že celé území patří do národního parku Parco Nazionale del Gargano. Les Foresta Umbra, kde najdeme především buky, duby, javory a borovice, je jedním z posledních zbytků lesa, který dříve býval na velké části jihovýchodní Itálie.

Jistě nás nepřekvapí, že kromě rybolovu je hlavní obživou místních obyvatel turistický ruch a pěstování citrusů a oliv.

Zajímavá místa