Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Isernia

Isernia

Podle legendy vzniklo jméno Isernia z antického „aeser“, což znamená voda, která byla nutná k osídlení území, a tak není divu, že historie města Isernia sahá až do paleolitu. Jedinou paleolitickou památkou jsou dnes zbytky historického osídlení. Dnes ho můžete vidět v místním muzeu Museo di Santa Mariadelle Monache. Minout bychom neměli katedrálu ze 14. století, která byla po zemětřesení přestavěna v neoklasicistickém slohu. Stojí na základech původního pohanského chrámu věnovanému Kapitolské triádě, tedy Jupiterovi, Junoně a Minervě. Svatým patronem Isernie je papež Celestino, jemuž je věnovaná fontána Fraterna ze 13. století. Na její stavbu byly použity některé kameny, které byly údajně vzaty z hrobky Piláta Pontského. Patronovi Isernie, papeži Celestinovi V., jsou věnované každoroční tradiční oslavy Fiera di San Pietro Celestino, které se konají 19. května. Během oslav uslyšíte všude v ulicích muzikanty, uvidíte různá taneční a divadelní představení. Vždy se slouží mše na počest tohoto svatého a lidé se veselí až do pozdních nočních hodin.

Pokud byste si radši nakoupili na trhu nějaké suvenýry nebo tradiční výrobky, pak máte příležitost vždy od čtvrtka do soboty v historickém centru Isernie.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.