Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Isernia

Isernia

Podle legendy vzniklo jméno Isernia z antického „aeser“, což znamená voda, která byla nutná k osídlení území, a tak není divu, že historie města Isernia sahá až do paleolitu. Jedinou paleolitickou památkou jsou dnes zbytky historického osídlení. Dnes ho můžete vidět v místním muzeu Museo di Santa Mariadelle Monache. Minout bychom neměli katedrálu ze 14. století, která byla po zemětřesení přestavěna v neoklasicistickém slohu. Stojí na základech původního pohanského chrámu věnovanému Kapitolské triádě, tedy Jupiterovi, Junoně a Minervě. Svatým patronem Isernie je papež Celestino, jemuž je věnovaná fontána Fraterna ze 13. století. Na její stavbu byly použity některé kameny, které byly údajně vzaty z hrobky Piláta Pontského. Patronovi Isernie, papeži Celestinovi V., jsou věnované každoroční tradiční oslavy Fiera di San Pietro Celestino, které se konají 19. května. Během oslav uslyšíte všude v ulicích muzikanty, uvidíte různá taneční a divadelní představení. Vždy se slouží mše na počest tohoto svatého a lidé se veselí až do pozdních nočních hodin.

Pokud byste si radši nakoupili na trhu nějaké suvenýry nebo tradiční výrobky, pak máte příležitost vždy od čtvrtka do soboty v historickém centru Isernie.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.