Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Termoli

Termoli

Z nejznámějšího a prakticky jediného přímořského letoviska regionu Molise vyplouvají trajekty na ostrovy Tremiti. Termoli je tak jediným rybářským přístavem regionu, který zajišťuje veškerou turistickou, průmyslovou a rybářskou dopravu. Staré město, rozkládající se na mysu vbíhajícího do moře a stále připomínajícího původní námořní dvorec, který založili staří Římané, je obehnáno hradbami a chráněno hradem Castello Svevo, vybudovaného v polovině 13. století císařem Fridrichem II. Zde byla umístěna observatoř, kde se stanovoval italský a středoevropský čas. Hovoří se tu o takzvaném "termolském čase". V Termoli se totiž střetávají 42. severní rovnoběžka a 15. východní poledník, takže se zde lámou dvě časová pásma. Uvnitř opevnění se skrývá cenná románská katedrála Svatého Bassa, která architektonicky zaujme především řadami slepých arkád a oken. Tento prvek se sem dostal spolu s architekty Fridricha II., kteří byli ovlivněni normanskou architekturou. Uvnitř chrámu jsou uloženy ostatky sv. Timoteje, který dostal od apoštola Pavla listy s návodem, jak si počínat při obracení Řeků na křesťanskou víru.

Pokud do Termoli zavítáte 15. srpna, můžete se zúčastnit oslavy státního svátku Ferragosto, která se zde jmenuje Incendio del Castello nebo-li Zapálení hradu. Obyvatelé města se oblečou do dobových kostýmů a představují napadení hradu Turky. Velkolepá slavnost vrcholí obrovským ohňostrojem.

 Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Gargano

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.