Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Lazio

Lazio

Krajina regionu je z větší části hornatá a kopcovitá. Kdysi ji vytvořily sopky, pokryly zem lávou a o ostatní se postaral čas. Povrch se zaoblil a zjemnil, úrodná lávová půda po dlouhé věky živí olivovníky, vinnou révu, ovocné stromy. V kráterech vznikla jezera. To vše tvoří podstatu regionu, ovšem navíc obohacenou o obrovské množství výtvorů uměleckých, architektonických a archeologických. Vším prostupuje dávná a bohatá historie, a tak je Lazio jedním z nejvýznamnějších regionů nejen v Itálii, ale i v Evropě a ve světě vůbec.

Geografie Lazio

Rozlohou 17 208 km2 se rozumí pobřežní nížiny na západě, která tak pěkně omývá Tyrhénské moře. Ty ale tvoří sotva 20% povrchu, neboť směrem k východu se zvedají a tvoří krajinu mile kopcovitou, jako stvořenou pro cyklistiku (přes polovinu celkového území). Tato pak nabírá výšku, zcela mění ráz a ukazuje svou hornatou tvář. Nejvyšším útvarem tu jsou Monti della Laga s vrcholem Monte Gorzano - 2458 m.

Krajinu zdobí jezera sopečného původu, např. Lago di Bolsena, Lago di Vico, Lago di Bracciano. Sladkovodní živel tu představuje největší řeka Tibera (Tevere), která si to sem valí z Umbrie a ústí do moře mezi Římem a Fiumicinem. Na lazijském území se do ní zprava vlévají Paglia a Treia, zleva Nera a Aniene.

Po administrativní stránce je region Lazio členěn do pěti provincií: Frosinone, Latina, Rieti, Roma a Viterbo. Hlavním městem regionu a zároveň celé Itálie je Řím (Roma).

Ochutnávka 

Škála míst k navštívení a pobytí je v Laziu značná. Od monumentálního a hektického Říma po půvabná tichá městečka jako např. Bagnoregio. Nachází se zde významné etruské lokality – Tarquinia, Cerveteri, Tuscania, zachovalá středověká města – autentické Viterbo i pěkné pláže, např. mezi Sabaudií a Gaetou v Parco Nazionale del Circeo. Nezapomínejme, že region je díky svému zvlněnému povrchu jako stvořený pro cyklistiku.

Zajímavá místa

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.