Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Banditaccia

Banditaccia

Dva velké etruské hřbitovy, uspořádané jako město - s ulicemi, náměstími a okolím, reprezentují odlišné typy pohřebních praktik v období od 7. do 1. století př. n. l. a přinášejí svědectví o vyspělosti etruské kultury. Po obou stranách 2 km dlouhé „hlavní cesty“ s několika odbočkami jsou četné hrobové stavby. Mezi nimi mohutné tumuly (průměr do 30 m) a často hrobky vytesané do tufu, mistrovsky komponované jako obývací prostory, v mnoha případech s více místnostmi. Mnohé mají na zdech vytesané výjevy nebo malby výjimečné kvality.Velkorysost dispozice a bohatství předmětů dávaných mrtvým do hrobu vypovídají o tom, jak velký význam měl u Etrusků kult mrtvých. Pozoruhodná je Tomba dei Rilievi, mohyla vyzdobená reliéfy námětově čerpajícími z každodenního života. Naleziště není dosud zcela prozkoumáno a předpokládá se, že stále skrývá četné artefakty z doby 700 - 300 př.n.l.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.