Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Banditaccia

Banditaccia

Dva velké etruské hřbitovy, uspořádané jako město - s ulicemi, náměstími a okolím, reprezentují odlišné typy pohřebních praktik v období od 7. do 1. století př. n. l. a přinášejí svědectví o vyspělosti etruské kultury. Po obou stranách 2 km dlouhé „hlavní cesty“ s několika odbočkami jsou četné hrobové stavby. Mezi nimi mohutné tumuly (průměr do 30 m) a často hrobky vytesané do tufu, mistrovsky komponované jako obývací prostory, v mnoha případech s více místnostmi. Mnohé mají na zdech vytesané výjevy nebo malby výjimečné kvality.Velkorysost dispozice a bohatství předmětů dávaných mrtvým do hrobu vypovídají o tom, jak velký význam měl u Etrusků kult mrtvých. Pozoruhodná je Tomba dei Rilievi, mohyla vyzdobená reliéfy námětově čerpajícími z každodenního života. Naleziště není dosud zcela prozkoumáno a předpokládá se, že stále skrývá četné artefakty z doby 700 - 300 př.n.l.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.