Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Montefiascone

Montefiascone

Montefiascone (13 600 obyvatel) se rozkládá na okraji vyhaslé sopky na kopci, necelých 600 m.n.m., asi 15 km od Viterba. Již od dob římských těžilo ze své výhodné polohy u cesty Via Cassia. Největšího rozkvětu však město dosáhlo v době středověku a renesance, kdy získalo atraktivní vzhled, který dává na odiv dodnes.

Montefiascone má hned tři symboly, jimiž se nechává reprezentovat.

Pro panorama je naprosto nezbytná kupole katedrály Santa Margherita od Carla Fontany (zanechal svou profesionální stopu i v Praze). Samotná katedrála zažila dlouhý architektonický vývoj, který Fontana završil jednou z největších kupolí v Itálii o průměru 27 metrů. Byla slavnostně inaugurována r. 1674. Její velkolepost ještě podtrhují dvě věže od Paola Gazoly. Jsou jednoduché a elegantní.

Bazilika San Flaviano má sice středověký původ, ale místo, kde je postavena, je obtíženo historií ještě vzdálenější. Bývalo tu první osídlení, neboť praktickým Římanům se velmi zalíbilo umístění u Via Cassia. Kostel je v zásadě románsko-lombardský, ale ve 13. a 15. století podstoupil podstoupil různá vylepšení stavební a od století 14. ho zdobí nádherné fresky. Návštěvníci se často zaměřují na půvabné detaily, jako například hlavice sloupů, které jsou v tomto případě inspirovány etruskou tradicí.

San Flaviano má netypickou dispozici. Vlastně jde o dva kostely, postavené nad sebou a vůči sobě orientované opačně. Starší spodní část je směřuje k západu, horní k východu.

Papežská pevnost Rocca Papi uzavírá trio největších pokladů města. V době, kdy byl Řím obsazen nepřáteli, hledali tu papežové azyl (podobně jako i ve Viterbu). Tomu samozřejmě odpovídá i kvalita a estetika stavby.

Země v okolí vydává skvělé víno, spadající do kategorie DOC Est! Est! Est!

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.