Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Tarquinia

Tarquinia

Přestože svá nejlepší leta prožila dávno před naším letopočtem, má i svou krásnou středověkou tvář. V historickém centru se kromě kostelů a typických náměstí nachází archeologické muzeum se sbírkou etruských pokladů, sarkofágů a obzvláště krásným terakotovým kouskem: okřídlenými konmi ze 4. století př.n.l. na pěkně dochovaném vlysu.

Starověká Tarquinia však leží jinde. Asi 20 minut pěšky z centra leží ohromná nekropole, podobná jako v Cerveteri. Však jsou také obě chráněné UNESCO. Nachází se tu téměř 6000 hrobek, z toho nejméně 60 má unikátní freskovou výzdobu. Na vykopávkách se začalo pracovat někdy v 15. století a pokračuje se dodnes. Veřejnosti je přístupná jen nepatrná část. Mezi nejkrásnější a nejslavnější hrobky patří Tomba delle Leonese a Tomba dei Leopardi. To kvůli freskové výzdobě. V prvním případě jde o výjevy veselých tanečků, v druhém o velkolepou hostinu.

 Aktuálně nabízíme dovolenou v Itálii:
 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.