Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Tarquinia

Tarquinia

Přestože svá nejlepší leta prožila dávno před naším letopočtem, má i svou krásnou středověkou tvář. V historickém centru se kromě kostelů a typických náměstí nachází archeologické muzeum se sbírkou etruských pokladů, sarkofágů a obzvláště krásným terakotovým kouskem: okřídlenými konmi ze 4. století př.n.l. na pěkně dochovaném vlysu.

Starověká Tarquinia však leží jinde. Asi 20 minut pěšky z centra leží ohromná nekropole, podobná jako v Cerveteri. Však jsou také obě chráněné UNESCO. Nachází se tu téměř 6000 hrobek, z toho nejméně 60 má unikátní freskovou výzdobu. Na vykopávkách se začalo pracovat někdy v 15. století a pokračuje se dodnes. Veřejnosti je přístupná jen nepatrná část. Mezi nejkrásnější a nejslavnější hrobky patří Tomba delle Leonese a Tomba dei Leopardi. To kvůli freskové výzdobě. V prvním případě jde o výjevy veselých tanečků, v druhém o velkolepou hostinu.

 Aktuálně nabízíme dovolenou v Itálii:
 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.