Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Toskánsko

Toskánsko

Toskánsko – fascinující oblast ve střední Itálii při Tyrhénském moři. Vnímáme ho jako jeden ze zásadních pramenů evropské kultury, učebnici architektury v průběhu věků, Města, městečka i vesnice jsou živoucí skanzeny, zdobí zvlněnou krajinu, zapadají do ní a překvapují nás svou krásou.

Pro Italy je Toskánsko spojeno se spisovným jazykem, který se vyvinul právě z místního dialektu. „Toskánský jazyk v římské hubě“, charakterizují soudobou italštinu.

Hlavním a nejlidnatějším (370.580 obyvatel) městem je Florencie. Region je rozdělen do 10 provincií, jejichž ekonomicko-administrativními centry jsou: Arezzo, Grosseto, Livorno, Lucca, Massa, Pisa, Pistoia, Prato a Siena.

Geografie

Na rozloze 23 000 km2, což je můžeme velikostně srovnat s Moravou, žije asi 3,6 milionu obyvatel (cca populace Irska, Albánie či Litvy).

Toskánsko má zhruba trojúhelníkový tvar. Na západě, při pobřeží Tyrhénského a Ligurského moře, se rozkládají nížiny, největší z nich jsou v Maremma na jihu, roztahující se až do vedlejšího regionu Lazia. Kdysi se jednalo o nezdravou bažinatou oblast, lidem ztrpčovali život komáři a malárie.

Směrem na východ se reliéf zvedá. Na východě lemují region Apenimy. Zhruba dvě třetiny území jsou hornaté nebo kopcovité, doplněné úrodnou krajinou polí, olivovými háji a vinicemi. Velmi působivé a pro cyklistiku lákavé jsou Coline Metallifere a trochu drsnější a vyzývavější Monti Amiata s nejvyšší horou Monte Amiata (1 738 m)

Při pobřeží je rozeseto sedm velkých a několik malých ostrovů Toskánského souostroví. Je zde vyhlášen a pečlivě ochranován národní park Parco Nazionale dell'Arcipelago Toscano. Elba, největší a nejatraktivnější ostrov, přitahuje jak milovníky přírody, krásných pláží a cyklistiky, tak i ty, kteří se obdivují historii a architektuře, což mohou realizovat třeba ve starobylém centru Portoferraia.

Nejvýznamnější řekou je Arno, která pramení v Apeninách a při své pouti do Tyrhénského moře protéká městy Arezzo, Florencie, Empoli a Pisa. S délkou 241 km je po Tibeře nejdůležitější řekou střední Itálie.

Historie Toskánska

Dějiny i kultura Toskánska je pestrá a ohnivá. Etruskové ovlivnili velkou část jeho dějin. Nejen o nich se dozvíte na stránce Dějina a kultura 

Toskánská vína

Ohnivé slunce roztavené ve víně, které omámí a pohladí. Nemůžete neochutnat a po návratu nevzpomínat na lahodné Chianti a další vína.

Zajímavá místa

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.