ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Monte Argentario

Monte Argentario

Čisté moře, menší pláže, malebné přístavy, skvostná příroda. To je Monte Argentario. Toskánská oáza, která přitahuje zejména bohatší italskou střední třídu, ale kde občas tráví dovolenou i španělský král Juan Carlos a kde si zavařil na průšvih Topolánek.

Monte Argentario zahrnuje vlastně tři obce na úpatí stejnojmenného hornatého poloostrova, asi 130 km severně od Říma a 140 km jižně od Florencie. Jsou to Porto Santo Stefano, Porto Ercole a Orbetello. Z pevniny na poloostrov vedou tři úzké kosy, okolní moře tak vytváří lagunu, která dnes slouží především rybolovu.V kouzelných přístavech kotví čluny, bárky i jachty nejen z Itálie, ale i Německa, Nizozemí či Velké Británie. Turistickým lákadlem je i silnice Strada Panoramica nabízející krásné výhledy na skalní zátoky, útesy a zálivy.

Monte Argentario leží v toskánském okrese Grosseto, regionu, který si na rozdíl od některých jiných oblastí v Itálii dokázal udržet původní charakteristiky a nedovolil například stavbu obrovských hotelů, ničících přírodní scenerii. To bohužel neplatí o severní straně Monte Argentaria (Porto Santo Stefano), kde intenzivní zástavba pokazila původní vzhled města.

Santo Stefano

Přístavní městečko leží na pobřeží ve tvaru půlměsíce. Odtud šplhá vzhůru, do kopce. Má trochu chaotickou atmosféru, je tu docela rušno, všude kavárny, cukrárny, restaurace. Zkrátka turistická klasika.

Porto Ercole

Porto Ercole je klidnější, přeci jen si zachovalo něco z atmosféry rybářské vesnice. Má historické centrum, v něm kostelík Chiesa di SanErasmo. Ten je posledním místem odpočinku slavného Caravaggia.

Orbetello

Regionální městečko, nepříliš zajímavé. Najdeme v něm katedrálu, pevnost a hradby.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Toskánska