ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Chorvatskem po stopách Vinnetoua

Od Jaderského moře až k Plitvickým jezerům
poznávací zájezdyturistické zájezdy1 nenáročný program★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
29. 4. – 6. 5. 20248 dní16190401

AKTUÁLNĚ PLNO

Na co se můžete těšit?

  • Pueblo Apačů, guvernérův palác i "Stříbrné jezero"
  • Rio Pecos, kaňon duchů a divoká pohoří
  • Národní park Plitvická jezera 
  • Historická města ze světového dědictví 
  • Příjemné cestování mikrobusem v malé skupině a pohodové ubytování

Popis

„Tak tady jsou legendární postavy našeho mládí: Old Shatterhand a Vinnetou.“ Přesně těmito slovy začíná Poklad na Stříbrném jezeře, nezapomenutelný film, který kdysi plnil sály kin po celé zemi a jehož dva hlavní hrdinové navždy ovlivnili několik generací…

Vydejte se s námi za chorvatskými přírodními skvosty, za nejznámějšími i méně známými filmovými místy, která vytvořila tak dokonalé kulisy k filmům o apačském náčelníkovi. Společně vystoupáme k posvátnému pohoří Nugget-tsil, mezi jehož vápencovými štíty se odehrálo mnoho klíčových scén, společně poplujeme po Rio Pecos, i když naše kánoe nebudou děravé jak ústa staré ženy, staneme v místě, kde stávalo pueblo Apačů. Projdeme se půvabným Kaňonem duchů, kam Vinnetou lstí nalákal zlotřilé Utahy vedené Dunivým hromem. Chorvatská krajina je dokonalou učebnicí geologie, navíc ve svém vápencovém vnitrozemí skrývá skvosty, které byste na pravém Divokém západě hledali stěží, v podobě třpytivých vodopádů s poetickým filmovým názvem Padající voda… Na závěr našeho putování tak navštívíme diamant nejblyštivější - Plitvická jezera, jedinečný národní park zařazený na seznam UNESCO, jehož smaragdově zelená jezera propojená kaskádami třpytivých vodopádů padajících z kolmých vápencových stěn patří k nejkrásnějším místům naší planety. Stříbrný poklad zde sice nenajdeme, přírodní poklady v podobě stříbrných vod jezer a vodopádů jsou zde ale pro každého. 

V tomto období ještě oblast neúpí pod nápory bledých tváří, tak jako ve vrcholném létě, budeme mít tedy dostatečný prostor na rozjímání nad krásou tyrkysových jezer i vzpomínáním na nezapomenutelné hrdiny našeho mládí, jejichž osudy a příběhy se kdysi tak hluboce zapsaly do našich srdcí.

Program

1. den

Letecky Praha – Split; v případě příznivého letového řádu prohlídka historického centra Splitu, včetně Diokleciánova paláce, největšího zachovalého římského paláce na světě; přejezd do Trogiru , kde stál guvernerův palác. 

2. den

Výlet do NP Krka, procházka po stezce nad vodopády Skradinski buk, kde stála vesnice Apačů, a Roški slap, kde stál noční tábor Apačů; odpoledne přejezd do Šibeniku, možnost navštívit katedrálu sv. Jakuba , odpočinek u moře.

3. den

Přejezd do sedla Vrhprag v pohoří Velebit s krátkou zastávkou ve městě Zadar, odtud pěší výlet na velmi malebné vápencové skály Tulove Grede – legendární Nugget-sil, kde zemřeli Inču-čuna a Nšo-či; večer dojezd do Obrovacu.

4. den

Plavba lodí po řece Zrmanja (slavná Rio Pecos, místo souboje Old Shatterhanda a Inču-čuny), nad jejímž kaňonem si představíme pueblo Apačů s mučednickými kůly, které bylo na vyhlídce Vidikovac Pariževačka glavica; odpoledne přejezd do Starigradu.

5. den

Ranní prohlídka města Starigrad včetně muzea Vinnetoua v hotelu Blue Sun, kde byl ubytován filmový štáb; později přesun do soutěsky Velika Paklenica (Kaňon duchů, nebo také Údolí smrti), pěší výlet kaňonem se zastávkami a popisem, kde se co natáčelo.

6.–7. den

Plitvická jezera  jsou jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů na světě a největší národní park v Chorvatsku, jsou obklopena krásnou přírodou s pohořími, lesy, řekami a vodopády, a proto není divu, že bezpočet míst posloužilo jako kulisy k natáčení nejednoho filmu o apačském náčelníkovi a jeho druzích. Během dvou dnů obejdeme horní jezera (Proščansko jezero, Ciganovač, Okrugljak, Veliko jezero, Malo jezero, Batinovac, Vir jezero, Galovac, Milino, Gradinske a Burgeti) i dolní jezera (Milanovac, Gavanovac, Kaluđerovac a Novakovića Brod).

8. den

Přejezd na letiště a letecký návrat do Prahy. 

Podmínky