Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Segesta

Segesta

Podle pověsti založili starověkou Segestu Aeneovi stoupenci z Troje. Nejpůsobivější je nedokončený osamocený masivní chrám na svahu kopce. Začal se budovat v letech 426 – 416 před Kristem, zůstal však nedokončen.
Původně staré antické město, založeného Elymy ještě v předřeckém období, po bojích s Řeky se jej zmocnili Kartagiňané, později je dobyli Římané a zničili Saracéni. Neschází se tu jeden z nejznámějších a nejlépe zachovalých dórských chrámů. Pochází z 5. st. př. K. a sloužil původně jen jako peristyl s oltářem pod širým nebem. Dnes se po schodišti dostaneme na základnu s 36 dórskými sloupy, které působí svou jednoduchostí a čistotou stylu.
Za návštěvu stojí také řecký amfiteátr z helénistického období, později rekonstruovaný Římany. Nachází se na nedalekém vrchu M. Barbaro a otvírá se z něho nádherný pohled na zátoku Castellammare. Cestou k divadlu leží pozůstatky starého města.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.