Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Segesta

Segesta

Podle pověsti založili starověkou Segestu Aeneovi stoupenci z Troje. Nejpůsobivější je nedokončený osamocený masivní chrám na svahu kopce. Začal se budovat v letech 426 – 416 před Kristem, zůstal však nedokončen.
Původně staré antické město, založeného Elymy ještě v předřeckém období, po bojích s Řeky se jej zmocnili Kartagiňané, později je dobyli Římané a zničili Saracéni. Neschází se tu jeden z nejznámějších a nejlépe zachovalých dórských chrámů. Pochází z 5. st. př. K. a sloužil původně jen jako peristyl s oltářem pod širým nebem. Dnes se po schodišti dostaneme na základnu s 36 dórskými sloupy, které působí svou jednoduchostí a čistotou stylu.
Za návštěvu stojí také řecký amfiteátr z helénistického období, později rekonstruovaný Římany. Nachází se na nedalekém vrchu M. Barbaro a otvírá se z něho nádherný pohled na zátoku Castellammare. Cestou k divadlu leží pozůstatky starého města.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.