Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Taormina

Taormina

Na místě antického Tauromenia stávala původně osada Naxos, která dostala své jméno podle řeckých kolonistů ze stejnojmenného ostrova. Město založili Řekové ve 4. století př. Kr., po Řecích se dostalo pod nadvládu Římanů, Arabů, Normanů.

Jádro města leží na vysokém ostrohu nad mořem. Středem horní části města je náměstí Piazza Vittorio Emanuele s gotickým palácem Palazzo Corvaia, kde se nachází informační středisko. Dále je tu kostelík S. Caterina, hned vedle je torzo římského odeonu.

Odtud se po Via del Teatro dostaneme ke známému řeckému divadlu z 3. století př. Kr., které ve 2. století přebudovali Římané. Jeho průměr je 109 m, je tu výborná akustika a nádherný výhled na moře a Etnu.

Corso Umberto vede z náměstí k Piazza IX Aprile s vyhlídkou a dvěma kostely – S. Giuseppe a S. Agostino – dál kolem Palazzo Ciampoli k náměstí Piazza del Duomo s gotickým chrámem z 13.–16. století, fontánou z 12. století a bývalým dominikánským klášterem (dnes hotel S. Domenico Palace).

Nad náměstím ve svahu je gotická Badia Vecchia ze 14. st. Odtud se po Via Castel Mola můžeme dostat ke kapli Santuario Madonna della Rocca a na vrchol Monte Tauro (398 m) se středověkou pevností Castello di Taormina a nádherným výhledem.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.