Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Siracusa

Siracusa

Siracusa, či po česku Syrakusy, jsou městem, kterým kráčela historie. Náležely k nejvýznamnějším a podle římského konzula Cicera také k nejkrásnějším řeckým městům 5. – 3. století před Kristem. Ostrov Ortigia tvoří uzavřené jádro Starého města. Achradina, Tyche a Neapolis na pevnině jsou téměř nepřetržitě osídleny již od roku 480 před Kristem, kdy se město rozrostlo. Do éry vlády Gelona, tyrana z Gely, se datují nové chrámy, divadla a doky. Město disponovalo velkou mocí až do roku 211 před Kristem, kdy v bitvě, v níž zahynul jeho nejslavnější obyvatel – matematik Archimedes, podlehlo Římanům.

Dnes pouhá metropole stejnojmenné sicilské provincie byla největším městem své doby, jedním z nejmocnějších ve Středomoří. A snad každý slyšel o Archimedovi, jak pobíhal nahý po syrakuských ulicích.

Město Syrakusy založili korintští Řekové v roce 734 př. Kr. na ostrově Orthygia, kde se i dnes nachází staré město. Centrem ostrovní části je Archimedovo náměstí se starými paláci (Banca d´Italia, Palazzo Montalto – 14. století).

Ulicí Via Dione se dostaneme k dórskému Apollonovu chrámu ze 6. století př. Kr. Nedaleko Archimedova náměstí se nachází Piazza del Duomo s katedrálou, ve které je obraz od A. da Mesina. S ní sousedí Palazzo del Senato, nyní radnice. Dále je tu archeologické muzeum, arcibiskupský palác a kostel sv. Lucie, patronky města.

Uličkou Via Picherale se dostaneme na přístavní promenádu Foro Italico, kde se nachází pramen nymfy Aretusy s keři papyru. Je tu také vchod do Aquario Tropicale a pěkné výhledy na přístav a Etnu. Nedaleko odsud na via Capodieci je Palazzo Bellomo s galerií (středověké a renesanční umění, Antonello da Messina). V jižním cípu ostrůvku leží hohenštaufská pevnost Castello Maniace ze 13. století.

Z ostrova se po mostě a Corso Umberto dostaneme na antické forum (Foro Siracusano) se zbytky agory a dále po Corso Gelone k archeologickému areálu. Zde se nacházejí zbytky největšího divadla v řeckém světě (průměr 138,5 m), postaveného tyranem Hieronem I. v 5. století př. Kr. Při horním okraji divadla je tzv. nymfeum, jeskyně, do které ústil antický vodovod. V sousedství řeckého divadla jsou staré řecké lomy, tzv. latomie. Hlavní atrakcí je Latomia del Paradiso s umělou jeskyní Dionysovo ucho, která má jedinečnou akustiku. V druhé části areálu se nachází oltář Hierona II., který sloužil jako obětiště vládci bohů Diovi a římský amfiteatr ze 3. století.

Asi 500 m odsud v kostele S. Giovanni alle Catacombe je vchod do krypty a rozsáhlých katakomb. Ve Ville Landolina se nachází moderní archeologické muzeum s cennými nálezy z celé Sicílie.

Mořský záliv Porto Grande je jedním z nejlepších a největších přírodních přístavů Itálie. Pěkná poloha, krásné okolí i četné památky, připomínající skvělou minulost, činí ze Syrakus jedno z turisticky nejnavštěvovanějších měst na Sicílii.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.