Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Agrigento

Agrigento

Místo na hřebeni mezi dvěma řekami osídlené už od neolitu, město založené roku 581 př. Kr. rhodskými Řeky z nedaleké kolonie Gela, kteří mu dali jméno Akragas. Jeho jedinečně zachované Údolí chrámů je nejrozsáhlejší archeologický park helénského období. Nejstarší je dórský chrám Herakleův ze 6. století př. Kr. (Tempio di Ercole), nejzachovalejší v celé Itálii je chrám Svornosti (Tempio della Concordia) z počátku 5. století př. Kr., který dlouho sloužil jako křesťanská bazilika. Na konci „Posvátné cesty“ se nachází chrám bohyně Héry (Tempio di Giunone). Opačným směrem od parkoviště na Piazzale dei Templi se dostaneme k Diovu chrámu (Tempio di Giove) s ležící kopií obří sochy Atlanta (telamone) a nakonec k chrámu Castora a Poluxe (Tempio dei Dioscuri).

Směrem k městu se údolím chrámů dostaneme k zříceninám helénsko-římské městské čtvrti. Naproti je archeologické muzeum s cennými nálezy (řecké vázy, mozaiky, mramorová socha Eféba a zejména sál telamonů z Diova chrámu). Z terasy románsko-gotického kostela San Nicola je hezký rozhled na chrámy, uvnitř je římský sarkofág se zobrazením Phaedřiny smrti. Dále se zde nachází tzv. Oratioro di Phalaride – pozůstatek malého řeckého chrámku, který byl přestavěn v době křesťanské.

Centrum současného Agrigenta tvoří náměstí Aldo Moro a obchodní třída Via Atenea. Dominantou starého města s úzkými uličkami je normanský dóm původně z 11. století, později několikrát přestavěný. Při zpáteční cestě na náměstí Aldo Moro můžeme navštívit klášterní kostel Santo Spirito, interiér s pěknými basreliéfy a štukovou výzdobou z 18. století.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.