Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Monreale

Monreale

Město nad palermskou nížinou Conca d´Oro, sídlo arcibiskupa. Bylo založeno roku 1174 Vilémem II. a vybudováno saracénskými staviteli a umělci. Nádherná katedrála z 12. století je nejkrásnější ukázkou normanského stavitelství na Sicílii. V průčelí jsou dvě mohutné čtyřhranné věže a portikus s arkádami, které byly doplněny v 18. století. Bronzové chrámové dveře jsou dílem Bonana Pisana z roku 1186. Zadní partie dómu se třemi apsidami je bohatě zdobená ornamenty z černé lávy a bílého vápence. Interiér má trojlodní dispozici s 18 antickými sloupy a zlaté byzantské mozaiky s výjevy ze Starého a Nového zákona.

V sousedství je bývalý benediktinský klášter Santa Maria Nuova z roku 1176 s jedinečnou křížovou chodbou. Pravidelné arkády jsou podepřeny 216 křehkými sloupy s bohatými hlavicemi, jednotlivé páry sloupů se od sebe v detailech liší. Na jižní straně je zajímavá kašna se stylizovaným kmenem palmy, připomínající orientální rajské zahrady.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.