Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Monreale

Monreale

Město nad palermskou nížinou Conca d´Oro, sídlo arcibiskupa. Bylo založeno roku 1174 Vilémem II. a vybudováno saracénskými staviteli a umělci. Nádherná katedrála z 12. století je nejkrásnější ukázkou normanského stavitelství na Sicílii. V průčelí jsou dvě mohutné čtyřhranné věže a portikus s arkádami, které byly doplněny v 18. století. Bronzové chrámové dveře jsou dílem Bonana Pisana z roku 1186. Zadní partie dómu se třemi apsidami je bohatě zdobená ornamenty z černé lávy a bílého vápence. Interiér má trojlodní dispozici s 18 antickými sloupy a zlaté byzantské mozaiky s výjevy ze Starého a Nového zákona.

V sousedství je bývalý benediktinský klášter Santa Maria Nuova z roku 1176 s jedinečnou křížovou chodbou. Pravidelné arkády jsou podepřeny 216 křehkými sloupy s bohatými hlavicemi, jednotlivé páry sloupů se od sebe v detailech liší. Na jižní straně je zajímavá kašna se stylizovaným kmenem palmy, připomínající orientální rajské zahrady.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.