Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Bretaň a Normandie

Bretaň a Normandie

Geografie Bretaně

Bretaňský poloostrov má 27 208 km2 (cca jako Belgie) a dělí se na těchto pět departmentů. Žije tam 2 850 000 obyvatel, kteří mluví francouzsky a bretonsky. V Bretani panuje mírné podnebí. Jaro je příjemné, plné rozkvetlých stromů. Léto je charakteristické nižší teplotou (17°C), neboť od moře vane lehká bríza. Díky častým srážkám je veškerá květena celé léto krásně svěží. Nad Bretaní se téměř neustále vznáší lehounký opar, v němž jsou rozpuštěny různé minerální soli. Pro své léčivé mikroklima je tak velmi vyhledávaná jako klimatické lázně. Zima je tu většinou vlahá, sníh ojedinělý.

Geologicky se jedná o velmi starou oblast – většinu povrchu tvoří silně erodovaná žula. Nejvyšším bodem je Roc Trévezel s 384 m.n.m. Moře v Bretani dosahuje nejvyšších rozdílů mezi přílivem a odlivem v Evropě - na pobřeží Atlantiku je to 5 až 6 metrů, u Manche - na severu je to 10 až 12 metrů, nejvíce u Mont St-Michel, takže tam není radno za odlivu vycházet moc daleko od pobřeží.

Geografie Normandie

Normandie se rozkládá v okolí toku Seiny a sahá až k poloostrovu Cotentin. Na skoro 30000 km2 žije necelých 3,5 milionu obyvatel. Jedná se o rovinatou oblast s množstvím polí, luk a sadů. Klimaticky je oblast výrazně ovlivňována blízkostí moře: zimy jsou mírné, léta chladnější a srážek je vždy dostatek.

Slovníček pojmů

Enclos – soubor církevních staveb obehnaných zdí s monumentální branou, jenž zahrnuje kostel, hřbitov, malé náměstí, kalvárii, samozřejmě s mnoha výjevy ze života Krista, a kostnici. Takto byl duchovní život farnosti dokonale spojen se společenstvím mrtvých. Všudypřítomný Ankou zde hrál velkou roli.

Kalvárie – sousoší zobrazující Kristovo ukřižování. V Bretani jsou velmi bohatě zdobené a najdeme zde i další výjevy převážně z Nového zákona. Jednotlivé farnosti mezi sebou často soupeřily o to, která vystaví větší a zdobnější kalvárii. Původní pestrou barevnou výzdobu časem smazalo drsné povětří a zakryl mech.

Zajímavá místa v Bretani a Normandii

  

Dovolená s Adventurou do Bretaně a Normandie

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.