Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Bretaň a Normandie

Bretaň a Normandie

Geografie Bretaně

Bretaňský poloostrov má 27 208 km2 (cca jako Belgie) a dělí se na těchto pět departmentů. Žije tam 2 850 000 obyvatel, kteří mluví francouzsky a bretonsky. V Bretani panuje mírné podnebí. Jaro je příjemné, plné rozkvetlých stromů. Léto je charakteristické nižší teplotou (17°C), neboť od moře vane lehká bríza. Díky častým srážkám je veškerá květena celé léto krásně svěží. Nad Bretaní se téměř neustále vznáší lehounký opar, v němž jsou rozpuštěny různé minerální soli. Pro své léčivé mikroklima je tak velmi vyhledávaná jako klimatické lázně. Zima je tu většinou vlahá, sníh ojedinělý.

Geologicky se jedná o velmi starou oblast – většinu povrchu tvoří silně erodovaná žula. Nejvyšším bodem je Roc Trévezel s 384 m.n.m. Moře v Bretani dosahuje nejvyšších rozdílů mezi přílivem a odlivem v Evropě - na pobřeží Atlantiku je to 5 až 6 metrů, u Manche - na severu je to 10 až 12 metrů, nejvíce u Mont St-Michel, takže tam není radno za odlivu vycházet moc daleko od pobřeží.

Geografie Normandie

Normandie se rozkládá v okolí toku Seiny a sahá až k poloostrovu Cotentin. Na skoro 30000 km2 žije necelých 3,5 milionu obyvatel. Jedná se o rovinatou oblast s množstvím polí, luk a sadů. Klimaticky je oblast výrazně ovlivňována blízkostí moře: zimy jsou mírné, léta chladnější a srážek je vždy dostatek.

Slovníček pojmů

Enclos – soubor církevních staveb obehnaných zdí s monumentální branou, jenž zahrnuje kostel, hřbitov, malé náměstí, kalvárii, samozřejmě s mnoha výjevy ze života Krista, a kostnici. Takto byl duchovní život farnosti dokonale spojen se společenstvím mrtvých. Všudypřítomný Ankou zde hrál velkou roli.

Kalvárie – sousoší zobrazující Kristovo ukřižování. V Bretani jsou velmi bohatě zdobené a najdeme zde i další výjevy převážně z Nového zákona. Jednotlivé farnosti mezi sebou často soupeřily o to, která vystaví větší a zdobnější kalvárii. Původní pestrou barevnou výzdobu časem smazalo drsné povětří a zakryl mech.

Zajímavá místa v Bretani a Normandii

  

Dovolená s Adventurou do Bretaně a Normandie

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.