Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Saint-Malo

Saint-Malo

Saint-Malo (senmalo), v 6. století přišel na místo dnešního St-Malo gal jménem Maclow (maklou) a toto území si vybral za své sídlo. Odtud kázal evangelium původním obyvatelům. Sídlo současně sloužilo jako úkryt před nájezdy Vikingů a rozrůstalo se v město. Ve 12. století zde bylo založeno biskupství. V následujících stoletích proslulo jako bašta pirátů. Závěrem 16. stol. začíná St-Malo prosperovat díky zámořským objevům a obchodu. Pochází odtud mnoho slavných navigátorů a kapitánů (např. Jacques Cartier, který objevil r. 1534 Kanadu). Koncem 17. století se město stalo nejvýznamnějším přístavem Frncie, zejména díky obchodu s Indií. Koření a otroci se stali hlavním artiklem a proslavili St-Malo široko daleko.

Bohatství a sláva se projevila také na městské architektuře. Vnitřní město je chráněno hradbami, které postavil architekt Vauban a které přetrvaly až do srpna 1944, kdy bylo město za osvobozovacích bojů z 80 % zničeno a pouze jeho renomé a národní cítění Francouzů mu dovolily povstat z trosek do původní podoby - všechny kameny byly očíslovány a umístěny na své původní místo.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.