Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Saint-Malo

Saint-Malo

Saint-Malo (senmalo), v 6. století přišel na místo dnešního St-Malo gal jménem Maclow (maklou) a toto území si vybral za své sídlo. Odtud kázal evangelium původním obyvatelům. Sídlo současně sloužilo jako úkryt před nájezdy Vikingů a rozrůstalo se v město. Ve 12. století zde bylo založeno biskupství. V následujících stoletích proslulo jako bašta pirátů. Závěrem 16. stol. začíná St-Malo prosperovat díky zámořským objevům a obchodu. Pochází odtud mnoho slavných navigátorů a kapitánů (např. Jacques Cartier, který objevil r. 1534 Kanadu). Koncem 17. století se město stalo nejvýznamnějším přístavem Frncie, zejména díky obchodu s Indií. Koření a otroci se stali hlavním artiklem a proslavili St-Malo široko daleko.

Bohatství a sláva se projevila také na městské architektuře. Vnitřní město je chráněno hradbami, které postavil architekt Vauban a které přetrvaly až do srpna 1944, kdy bylo město za osvobozovacích bojů z 80 % zničeno a pouze jeho renomé a národní cítění Francouzů mu dovolily povstat z trosek do původní podoby - všechny kameny byly očíslovány a umístěny na své původní místo.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.