Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Carnac

Carnac

Město Carnac (karnak) proslavené stejně jako Stonehenge svými menhiry, dnes luxusní přímořské letovisko. Místo mezi řekou Etel a Auray vyniká největší koncentrací megalitických památek na celém světě. Není divu – vždyť kolem Carnacu se nachází přibližně 4000 v řadách vztyčených kamenů. Nejznámější jsou Kermario a Menec. Rozeznáváme několik typů těchto staveb: menhiry (vztyčené kameny), dolmeny (stolové kameny), tumuly (návrší z kamenů či země), kairn (hromada kamenů obklopujících hrob), kromlech (menhiry uspořádané v kruhu). Předpokládá se, že byly postaveny v letech 5000 - 3000 př. n. l. civilizací, která tu byla dávno před Kelty a o níž toho moc nevíme. Pod některými megality byly objeveny hroby, což naznačuje, že sloužily jako pohřebiště a ke kultovním účelům. Na počátku 20. století byla velice rozšířena teorie astronomická, neboť všechny menhiry jsou orientovány stejným směrem. Jednoznačné vysvětlení patrně nedostaneme, ale pokud by se někdo chtěl dovědět víc, může navštívit audiovizuální show v Archeoscope v Carnacu nebo Muzeum prehistorie – najdete zde mnoho dokumentů týkajících se menhirů po celém světě.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.