Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Vannes

Vannes

Vannes (van). Jedno z nejstarších měst v Bretani, které oslavilo už 2000 let, sloužilo jako sídlo jménem Darioritum keltského kmene Veneti, který byl r. 56 př. n. l. vyhnán Římany. Biskupství ve Vannes známe ze Tří mušketýrů jako Aramisovo sídlo. Bylo založeno už v 5. století. Vévodkyně Anna podepsala v domě Cohue připojení Bretaně k Francii a na konci 16. st. sloužilo město jako sídlo parlamentu. Krásné hrázděné domečky uvidíte, budete-li sledovat směr Intra muros. Na Place de Lices probíhá každou středu a sobotu dopoledne trh. Během procházky vám neunikne katedrála sv. Petra ze 13. stol., Passage de la Cohue - stará tržnice, v bretonštině cochug, kde byl ve středověku v přízemí trh a v prvním patře sídlil soud, ani hradby a přístav na pobřeží Golfe du Morbihan. Pokocháte se pohledem na typickou francouzskou zahradu pod hradbami u zámku Chateau-Gaillard, který je dnes archeologickým muzeem. V centru je mnoho příjemných kavárniček a restaurací.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Bretaně a Normandie

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.