Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Gaskoňsko, Périgord a Dordogne

Gaskoňsko, Périgord a Dordogne

Oblast historické Akvitánie a Gaskoňska rozhodně patří k jednomu z nejpříjemnějších koutů Francie. Atlantické pobřeží je lemováno písečnými dunami, borovicovými lesy a poli na místě odvodněných bažin. Směrem do vnitrozemí se krajina mírně zvedá, vlní se a je plná úrodných zelených údolí a na kilometry se táhnoucích dubových lesů. Severovýchod je poněkud vlhčí, zatímco směrem k Toulouse vody ubývá a krajina působí více středomořsky.

Mezi řekami Dordogne a Aveyron najdeme suché vápencové plošiny, tzv. causses. Tam řeky vyhloubily v měkkém vápenci hluboká a sevřená údolí s množstvím převisů, soutěsek a jeskyní. Právě tady, zejména v údolí řeky Vézère, se nacházejí slavné jeskyně s prehistorickými nástěnnými malbami. Počasí vládne v oblasti spíše vlídné, a i když od oceánu občas dosti fouká, celkově se jedná o nejslunečnější oblast Francie (s výjimkou Středomoří).

Zajímavá místa: Gaskoňsko, Périgord a Dordogne

Dovolená do Gaskoňska, Périgordu a Dordogne

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.