Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Gaskoňsko, Périgord a Dordogne

Gaskoňsko, Périgord a Dordogne

Oblast historické Akvitánie a Gaskoňska rozhodně patří k jednomu z nejpříjemnějších koutů Francie. Atlantické pobřeží je lemováno písečnými dunami, borovicovými lesy a poli na místě odvodněných bažin. Směrem do vnitrozemí se krajina mírně zvedá, vlní se a je plná úrodných zelených údolí a na kilometry se táhnoucích dubových lesů. Severovýchod je poněkud vlhčí, zatímco směrem k Toulouse vody ubývá a krajina působí více středomořsky.

Mezi řekami Dordogne a Aveyron najdeme suché vápencové plošiny, tzv. causses. Tam řeky vyhloubily v měkkém vápenci hluboká a sevřená údolí s množstvím převisů, soutěsek a jeskyní. Právě tady, zejména v údolí řeky Vézère, se nacházejí slavné jeskyně s prehistorickými nástěnnými malbami. Počasí vládne v oblasti spíše vlídné, a i když od oceánu občas dosti fouká, celkově se jedná o nejslunečnější oblast Francie (s výjimkou Středomoří).

Zajímavá místa: Gaskoňsko, Périgord a Dordogne

Dovolená do Gaskoňska, Périgordu a Dordogne

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.