Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Arcachon

Arcachon

Trojúhelníkovou Arcachonskou (arkašonskou) zátoku spojuje s oceánem pouze 3 km úzký průliv. Na jejím břehu se nacházejí známé francouzské mořské lázně Arcachon, které spatřily světlo světa až v 18. století. Původně je Ludvík XIV. postavil jako vojenský přístav, který bylo nejprve potřeba zpevnit kůly (podobně jako Aigues Mortes). Doba rozkvětu však nastává až po postavení železnice v roce 1841, která spojuje Arcachon, Teich a Bordeaux. Přijíždějí první turisté a rodí se dvě města - letní a zimní. V letním jsou kasina, lodě, jachty, rybářský přístav a zimní je chráněno borovicemi proti větru, má hodně parků a je vlastním lázeňským střediskem - má i léčivý pramen des Abatilles. Dnes zde žije asi 11 000 Francouzů a 45 000 Angličanů.

Ve městě najdeme muzeum modelů námořních lodí. Na modelu přístavu, který pokrývá 150 metrů čtverečných, jich tu najdeme více než 350. V zátoce je možné navštívit i Aquarium d ´Arcachon a Aquarium Tropical. Kromě ryb pocházejí z Arcachonu i ústřice, které znal už i François Rebelais. Průmyslové využití je datováno až od 1852, ale zákeřná choroba zničila arcachonskou odrůdu ústřic, takže byly nahrazeny nejprve ústřicí portugalskou a následně odrůdou z Japonska. Zdejší ústřice rostou docela rychle, roční produkce je 10 - 12 tisíc tun a patří mezi největší v Evropě.

 

Pár kilometrů za městem se nachází nejvyšší písečná evropská duna Dune du Pilat (dün dü pila) dosahující 114 m výšky, 500 m šířky a 2700 m délky. Působením větru se duna neustále posouvá směrem do vnitrozemí. Nabízí se z ní krásný výhled na Atlantik a rozsáhlý borový les Forêt des Landes.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Gaskoňska, Périgordu a Dordogně

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.