Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Arcachon

Arcachon

Trojúhelníkovou Arcachonskou (arkašonskou) zátoku spojuje s oceánem pouze 3 km úzký průliv. Na jejím břehu se nacházejí známé francouzské mořské lázně Arcachon, které spatřily světlo světa až v 18. století. Původně je Ludvík XIV. postavil jako vojenský přístav, který bylo nejprve potřeba zpevnit kůly (podobně jako Aigues Mortes). Doba rozkvětu však nastává až po postavení železnice v roce 1841, která spojuje Arcachon, Teich a Bordeaux. Přijíždějí první turisté a rodí se dvě města - letní a zimní. V letním jsou kasina, lodě, jachty, rybářský přístav a zimní je chráněno borovicemi proti větru, má hodně parků a je vlastním lázeňským střediskem - má i léčivý pramen des Abatilles. Dnes zde žije asi 11 000 Francouzů a 45 000 Angličanů.

Ve městě najdeme muzeum modelů námořních lodí. Na modelu přístavu, který pokrývá 150 metrů čtverečných, jich tu najdeme více než 350. V zátoce je možné navštívit i Aquarium d ´Arcachon a Aquarium Tropical. Kromě ryb pocházejí z Arcachonu i ústřice, které znal už i François Rebelais. Průmyslové využití je datováno až od 1852, ale zákeřná choroba zničila arcachonskou odrůdu ústřic, takže byly nahrazeny nejprve ústřicí portugalskou a následně odrůdou z Japonska. Zdejší ústřice rostou docela rychle, roční produkce je 10 - 12 tisíc tun a patří mezi největší v Evropě.

 

Pár kilometrů za městem se nachází nejvyšší písečná evropská duna Dune du Pilat (dün dü pila) dosahující 114 m výšky, 500 m šířky a 2700 m délky. Působením větru se duna neustále posouvá směrem do vnitrozemí. Nabízí se z ní krásný výhled na Atlantik a rozsáhlý borový les Forêt des Landes.

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Gaskoňska, Périgordu a Dordogně

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.