Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Périgord

Périgord

Périgord (perigor) je kraj, kde se dobře jí a pije, kde si Angličané pronajímají domy a stavějí svá letní sídla. Oblast se rozděluje na čtyři části. Tzv. Périgord noir (Černý Périgord) na jihovýchodě je známý především hustými dubovými lesy (za soumraku černými), v nichž roste místní vyhlášená pochoutka – lanýži. Centrem oblasti je Sarlat-la-Canéda. Périgord vert (zelený) na severu se rozkládá kolem města Nonton na žulovém podloží patřícím geologicky už k Francouzskému středohoří. Jméno mu dala bujná vegetace místních kaštanových porostů a sytě zelených luk. Na jihozápadě najdeme Périgord pourpre (purpurový) s Bergerakem jako centrem oblasti. Název je odvozený od barvy podzimního listí vinné révy, která se zde hojně pěstuje. Ve středu celého Périgorgu pak leží město Périgueux obklopené krajem Périgord blanc (bílý) pojmenovaného podle vápencového podloží této oblasti.


 

Aktuálně nabízíme dovolenou do oblasti Gaskoňska, Périgordu a Dordogne

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.