Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Bergerac

Bergerac

Město Bergerac (beržerak) leží na břehu řeky uprostřed široké planiny. V minulosti sloužilo jako významný říční přístav, kde se čile obchodovalo s vínem, kukuřicí a tabákem – hlavními regionálními produkty. Během Stoleté války město šestkrát změnilo stranu. Nakonec však zůstalo Francouzům a v 16. století se stalo intelektuálním centrem zdejších protestantů a vzdorovalo centrální katolické moci. To se nelíbilo králi Ludvíku XIII., který nechal strhnout městské hradby. Trvající pronásledování hugenotů vedlo nakonec k tomu, že jich většina uprchla přes oceán. I tak byl ale Bergerac nejdůležitějším městem regionu až do Revoluce, kdy ho vystřídalo Bordeaux. Staré město tvoří příjemná spleť klidných ulic s množstvím fontánek s pitnou vodou a zdobenými pozdně středověkými měšťanskými domy. Mezi nejkrásnější patří bezesporu Maison Peyrarède ze 17. století, v němž sídlí muzeum tabáku. Chcete-li se dozvědět něco o zdejším vinařství, měli byste zamířit do Maison des Vins, kde vám poskytnou řadu zajímavých informací a ochutnávku vína zdarma.

V Bergeraceu se narodil Edmond Rostand, autor slavného veršovaného dramatu Cyrano z Bergeracu, o gaskoňském básníku a šermíři s dlouhým nosem. Nejslavnějším citátem ze hry zůstává: „Svůj širák odhazuji v dál…“

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.