Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Bergerac

Bergerac

Město Bergerac (beržerak) leží na břehu řeky uprostřed široké planiny. V minulosti sloužilo jako významný říční přístav, kde se čile obchodovalo s vínem, kukuřicí a tabákem – hlavními regionálními produkty. Během Stoleté války město šestkrát změnilo stranu. Nakonec však zůstalo Francouzům a v 16. století se stalo intelektuálním centrem zdejších protestantů a vzdorovalo centrální katolické moci. To se nelíbilo králi Ludvíku XIII., který nechal strhnout městské hradby. Trvající pronásledování hugenotů vedlo nakonec k tomu, že jich většina uprchla přes oceán. I tak byl ale Bergerac nejdůležitějším městem regionu až do Revoluce, kdy ho vystřídalo Bordeaux. Staré město tvoří příjemná spleť klidných ulic s množstvím fontánek s pitnou vodou a zdobenými pozdně středověkými měšťanskými domy. Mezi nejkrásnější patří bezesporu Maison Peyrarède ze 17. století, v němž sídlí muzeum tabáku. Chcete-li se dozvědět něco o zdejším vinařství, měli byste zamířit do Maison des Vins, kde vám poskytnou řadu zajímavých informací a ochutnávku vína zdarma.

V Bergeraceu se narodil Edmond Rostand, autor slavného veršovaného dramatu Cyrano z Bergeracu, o gaskoňském básníku a šermíři s dlouhým nosem. Nejslavnějším citátem ze hry zůstává: „Svůj širák odhazuji v dál…“

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.