Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

La Rochelle

La Rochelle

La Rochelle (larošel) je přístavní město na pobřeží Atlantického oceánu v Biskajském zálivu v regionu Poitou-Charentes. Přístav je přirozeně chráněn bariérou ostrovů Ré, Oléron, Aix a Madame. Dějiny La Rochelle sahají až do doby před začátkem našeho letopočtu, kdy bylo významným galorománským přístavem. Období velkého rozkvětu nastalo poté, co ho Eleonora Akvitánská na konci 12. století zbavila povinnosti platit daně a udělila mu mnohé výsady. Naopak za náboženských válek se městu vedlo velmi špatně – přidalo se na stranu protestantů a přivolalo tak na sebe hněv kardinála Richelieu, který nechal La Rochelle oblehnout a zcela vyhladovět. Nepomohla ani intervence ze strany Anglie. Vévoda z Buckinghamu, který připlul městu na pomoc, byl u ostrova Ré poražen na hlavu. Později se stalo La Rochelle hlavním přístavem, přes který proudilo zboží z francouzských kolonií v Karibiku a z Kanady.

Centrum města pocházející ze 17. a 18. století je velmi pěkně zachované a nacházejí se zde četné pěší zóny. Rozprostírá se kolem Starého přístavu (Vieux Port), do něhož vplouvají lodě mezi dvěma impozantně působícími věžemi ze 14. století (Tour de la Chaine a Tour St.-Nicolas). Na obě se dá vyšplhat a z obou je nádherný výhled na moře i na město. Z přístavu vejdete mohutnou gotickou branou Porte de la Grosse Horloge na ulici rue du Palais, která je lemovaná nádhernými hrázděnými domy z 18. století s podloubími a břidlicovými střechami. Dojdete jí až na place de Verdun, kde se nachází celkem nezajímavá katedrála z 18. století a okázale opulentní Café de la Paix postavené ve stylu belle époque. Vydáte-li se směrem na jih, ocitnete se ve čtvrti du Gabut, v níž bydlívali rybáři. Dnes zde naleznete mnoho barů, obchodů a restaurací, ale také akvárium pyšnící se nádrží s dvaceti druhy žraloků a námořní muzeum (Musée Maritime), kde si můžete prohlédnout zajímavou sbírku starých lodí a předmětů spojených s životem na moři.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.