Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Pyreneje

Pyreneje

Špičaté a dominantní Pyreneje... na kole? Pro jedny má tato představa mírně odstrašující nádech, pro druhé více než lákavou příchuť. Ti první se však obávají zcela zbytečně a ti druzí se mají opravdu na co těšit!

Pyreneje jsou třetihorní pásemné pohoří se sněžnou čárou ve výšce 2 500 – 2 900 m n. m. Tento horský val se táhne v délce zhruba 435 kilometrů a na jeho území se nacházejí tři národní parky. Hory nemají souvislý a zřetelný hlavní hřeben, jedná se spíše o větší množství horských masivů, které jsou často příčně orientovány proti směru Pyrenejí. Údolí jsou úzká, takže se v nich nevyskytují větší městská sídla. Pyreneje byly tvarovány řekami a ledovci. Největší a nejznámější je ledovec Aneto, jenž má délku 2 km a šířku 1 600 metrů. V období doby ledové byly v Pyrenejích mnohem mocnější a větší ledovce, které zde vytvořily dnešní údolí většinou ve tvaru písmene U. Mezi známé kary, které často zakončují tato údolí, patří monumentální Cirque de Gavarnie, Cirque de Troumouse a Cirque de Gourette na severovýchodě pohoří. Během uplynulých sta let přišly pyrenejské ledovce o 90 procent ledu. Podle studie španělského ministerstva životního prostředí už za několik desítek let nebude v Pyrenejích ani jedený ledovec.

Ačkoli se Pyreneje nalézají už téměř v subtropickém podnebném pásmu, mají své specifické mikroklima. K výraznému vzestupu teplot tu dochází pouze v létě, kdy je zdejší jižní slunce patřičně cítit. I ve výškách kolem 3 000 m teplota často neklesá pod 20°C. Naopak v noci zde může i mrznout. Sníh obvykle napadne v listopadu, ale i v létě může ve vysokých polohách sněžit. Zimy v Pyrenejích většinou končí v květnu, i když sníh tu někdy místy leží až do konce června. Počasí je nejstálejší v srpnu a září.

Zajímavá místa v Pyrenejích

Dovolená s Adventurou do Pyrenejí

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.