Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Pyreneje

Pyreneje

Špičaté a dominantní Pyreneje... na kole? Pro jedny má tato představa mírně odstrašující nádech, pro druhé více než lákavou příchuť. Ti první se však obávají zcela zbytečně a ti druzí se mají opravdu na co těšit!

Pyreneje jsou třetihorní pásemné pohoří se sněžnou čárou ve výšce 2 500 – 2 900 m n. m. Tento horský val se táhne v délce zhruba 435 kilometrů a na jeho území se nacházejí tři národní parky. Hory nemají souvislý a zřetelný hlavní hřeben, jedná se spíše o větší množství horských masivů, které jsou často příčně orientovány proti směru Pyrenejí. Údolí jsou úzká, takže se v nich nevyskytují větší městská sídla. Pyreneje byly tvarovány řekami a ledovci. Největší a nejznámější je ledovec Aneto, jenž má délku 2 km a šířku 1 600 metrů. V období doby ledové byly v Pyrenejích mnohem mocnější a větší ledovce, které zde vytvořily dnešní údolí většinou ve tvaru písmene U. Mezi známé kary, které často zakončují tato údolí, patří monumentální Cirque de Gavarnie, Cirque de Troumouse a Cirque de Gourette na severovýchodě pohoří. Během uplynulých sta let přišly pyrenejské ledovce o 90 procent ledu. Podle studie španělského ministerstva životního prostředí už za několik desítek let nebude v Pyrenejích ani jedený ledovec.

Ačkoli se Pyreneje nalézají už téměř v subtropickém podnebném pásmu, mají své specifické mikroklima. K výraznému vzestupu teplot tu dochází pouze v létě, kdy je zdejší jižní slunce patřičně cítit. I ve výškách kolem 3 000 m teplota často neklesá pod 20°C. Naopak v noci zde může i mrznout. Sníh obvykle napadne v listopadu, ale i v létě může ve vysokých polohách sněžit. Zimy v Pyrenejích většinou končí v květnu, i když sníh tu někdy místy leží až do konce června. Počasí je nejstálejší v srpnu a září.

Zajímavá místa v Pyrenejích

Dovolená s Adventurou do Pyrenejí

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.