Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Col du Tourmalet

Col du Tourmalet

Mekka cyklistiky, sedlo Col de Tourmalet (kol dü turmale), leží ve výšce 2115 m a jedná se o nejvyšší silniční úsek francouzských Pyrenejí. Toto sedlo patří mezi nejčastější a nejobtížnější části cyklistického závodu Tour de France. Poprvé bylo Col de Tourmalet zařazeno do trasy závodu v roce 1910 a od roku 1947 do roku 2010 se tudy jel závod 49krát. Západní část stoupání, která začíná v Luz-Saint-Sauveur, je dlouhá 19 km. Převýšení je 1404 m (tj. průměrně 7,4%, maximum 10,2 % poblíž vrcholu). Z druhé strany je začátek stoupání v Sainte-Marie-de-Campan, má délku 17,2 km a převýšení 1268 m (průměr 7,4% s maximem 10,0 %). Na vrcholku Col du Tourmalet je umístěn památník Jacquesa Goddeta, ředitele Tour de France v letech 1936 až 1987, a socha nahého Neznámého cyklisty připomínající průjezd závodu v r. 1910.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.