Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Roncesvalles

Roncesvalles

Vesnice Roncesvalles (ronsesvajes) leží už na španělské straně Pyrenejí. Již v pravěku tudy procházela významná cesta přes Pyreneje na Iberský poloostrov a první sídla tu vznikala ještě před naším letopočtem. Ve středověku Roncesvalles proslulo jako dějiště slavné bitvy z r. 778, kdy ve zdejším průsmyku Baskové porazili vojsko Karla Velikého vedené Rolandem, jenž při této bitvě padl. Hlavní rozkvět však nastal později, kdy zde byl r. 1132 při Svatojakubské cestě vybudován románský klášter sloužící jako útulek pro poutníky. V době jeho největší slávy tudy procházelo 30 až 50 tisíc poutníků ročně. Klášter byl v 16. století poničen lavinou a následně i francouzskými vojsky, která tudy táhla do Španělska. Od 80. let klášter opět slouží potřebám poutníků do Santiaga de Compostely.

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.