Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Roncesvalles

Roncesvalles

Vesnice Roncesvalles (ronsesvajes) leží už na španělské straně Pyrenejí. Již v pravěku tudy procházela významná cesta přes Pyreneje na Iberský poloostrov a první sídla tu vznikala ještě před naším letopočtem. Ve středověku Roncesvalles proslulo jako dějiště slavné bitvy z r. 778, kdy ve zdejším průsmyku Baskové porazili vojsko Karla Velikého vedené Rolandem, jenž při této bitvě padl. Hlavní rozkvět však nastal později, kdy zde byl r. 1132 při Svatojakubské cestě vybudován románský klášter sloužící jako útulek pro poutníky. V době jeho největší slávy tudy procházelo 30 až 50 tisíc poutníků ročně. Klášter byl v 16. století poničen lavinou a následně i francouzskými vojsky, která tudy táhla do Španělska. Od 80. let klášter opět slouží potřebám poutníků do Santiaga de Compostely.

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.