Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Podmínky pro vstup do Rakouska (Covid-19)

Podmínky pro vstup do Rakouska (Covid-19)

Pro očkované, osoby do 180 dnů po prodělání covidu a děti před dovršením 12 let platí minimální omezení – povinnost nosit v nástupním prostoru lanovek a v kabinových lanovkách a lanovkách s ochrannými kryty respirátory FFP 2. U dětí do 12 let stačí jakákoli ochrana úst a nosu (nákrčník). Lanovky nebudou mít žádná kapacitní omezení a ve frontách není potřeba dodržovat minimální vzdálenost (ta v Rakousku činí 1,5 m).

Do hotelů, restaurací, na vánoční trhy, kulturní akce (výj.: muzea) i sport mají od 8.11.2021 přístup pouze očkovaní (do 270 dní po 2. dávce) a uzdravení (v posl. 6 měsících). Neplatí pro děti do 12 let - ve Vídni však i ty potřebují test (PCR/72, ag/48h).


AG testy jsou v Rakousku do konce března 2022 zdarma, platí ale jen pro stupeň opatření 1. a 2. V případě dosažení 3. stupně se výrazně komplikuje cestování neočkovaných a těch, kteří covid neprodělali, jelikož se musí každých 48 h prokazovat novým PCR testem. Informace o testovacích místech a způsobu objednání na testy klientům pomůžeme zjistit, ale rezervace, doprava na testy a jejich platba je na klientovi, jakož i rozhodnutí o slučitelnosti této povinnosti a důsledků z ní vyplývající s účastí na zájezdu. Opatření pro nadcházející lyžařskou sezónu, která vstoupí v platnost 15. 11. 2021, najdete ZDE

Opatření se v Rakousku odvíjejí od 5stupňového plánu dle obsazení intenzivních lůžek v nemocnicích. Pro stupeň 1 a 2 platí pro lyžování a pobyt v restauracích „3G“ = ONT, přičemž pro gastronomii a ubytování od stupně 2 neplatí samotesty. Od stupně 3 (od obsazenosti nemocnic 20% nebo 400 lůžek) se pro lyžování a pobyt v restauracích zavádí pravidlo „2,5 G“ (neplatí antigenní testy, ale pouze PCR testy) a od obsazenosti nemocnic 25% nebo 500 lůžek se zavádí pravidlo „2 G“ (testy neplatí, omezení pohybu neočkovaných).

S omezeními při apre-ski a večerních návštěvách restaurací a diskoték musí počítat neočkovaní, kteří neprodělali covid: I v 1. stupni platí „2,5 G“ (tedy pouze PCR-test). Od 2. stupně se pro apre-ski, diskotéky a večerní návštěvy restaurací zavádí pravidlo „2 G – tedy vstup očkovaným a těm, kteří prodělali covid.“