ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výstupové trasy

Výstupové trasy

Z tanzanské strany míří k vrcholu hory pět základních cest. Od jihovýchodu k západu se jmenují Marangu, Mweka, Umbwe, Machame a Shira.
Hlavní cesta Marangu je jasně vyznačena po celé cestě k vrcholku. Na ostatních cestách je několik dřevěných značek, případně označení stromů a skal červenou barvou v oblastech lesa a hromady kamení ukazující cestu k vrcholku na vřesovištích.

Marangu

Je hlavní a nejoblíbenější cestou k vrcholu Kilimandžára. Cesta vede příjemným prostředím horského lesa a kráter Maundi stojí za návštěvu už pro svou jedinečnou flóru a překrásný výhled na Kibo a Mawenzi.

Mweka

Je nejpřímější, nejrychlejší, ale také nejstrmější cestou. Otevírá se nám nádherný pohled na Kibo, pláně pod ním a jižní ledovce.

Umbwe

Relativně krátká, strmá cesta, je vhodnější pro sestup. Přecházíme zajímavé skalní bariéry Breach Wall a údolí Barranco.

Machame

Je nejkrásnější cestou na Kilimandžáro. Zahrnuje postupný výstup lesem s širokým výhledem na Shira, Kibo a Breach Wall, podél cesty je ojedinělá vegetace.

Shira

Ačkoliv cesta je poměrně dlouhá a ve špatném stavu, prochází snad nejvíce fascinující oblastí Kilimandžára. Procházíte vřesovišti a žasnete nad zbytky kráteru Shira.
Shira Plateau je také vhodná pro pomalou aklimatizaci, pokud chcete pokračovat výš, je vhodné tu zůstat minimálně dvě noci.