ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

ZOO Dvůr Králové

ZOO Dvůr Králové

Afrika plná zážitků v ZOO Dvůr Králové   II   Na safari mezi divoká stáda afrických kopytníků   II   Jediný severní bílý nosorožec v Evropě a poslední ze sedmi žijících na celém světě   II    Největší chované stádo žiraf na světě    II    Dobrodružství a zábava na dětském lanovém hřišti a pralesním lanovém parku pro odvážné   II   2500 zvířat   II    Celoroční tropické pavilony a expozice   II   Spousta zážitkových programů pro děti a dospělé   II   Ubytování ve stylovém Safari Hotelu a Safari Kempu

CK Adventura je partnerem projektu Safari Parku Dvůr Králové na záchranu nejvzácnějších nosorožců světa 

Samice severního bílého nosorožce v rezervaci Ol Pejeta v Laikipii v Keni

V rámci našeho partnerství pomáháme zajistit kontrolní cesty odborníků ze Safari Parku Dvůr Králové do rezervace Ol Pejeta. Dvorský park jako jediný na světě tohoto nosorožce čtyřikrát úspěšně rozmnožil. I přes opakované pokusy o  umělou reprodukci však k  dalšímu zabřeznutí v lidské péči nedošlo. Proto byli čtyři severní bílí nosorožci v roce 2009 převezeni ze Safari Parku Dvůr Králové do Ol Pejeta Conservancy v Laikipii v Keni. V současnosti dvorský park se svými spolupracovníky vyvíjí zcela nové metody umělé reprodukce, které jediné dnes mohou těmto nosorožcům zajistit přežití.

Svou účastí na expedici do Ol Pejety se i vy podílíte na záchraně těchto fascinujících zvířat.

Více aktuálních informací o tomto projektu najdete na Záchrana nosorožců bílých severních.


Další krok záchraně

Nájin a Fatu jsou bohužel vinou nelegálního obchodu s rohovinou a tlaku lidské populace poslední dvě samice severního bílého nosorožce na světě. Naštěstí se díky dlouholetému úsilí odborníků a vědců ze Safari Park Dvůr Králové, Ol Pejeta Conservancy, Leibniz-IZW-Akademie, laboratoře Avantea a Kenya Wildlife Service podařilo minulý týden odebrat vajíčka z těchto samic a vrátit naději druhu, který je na pokraji vyhynutí. Podívejte se do zákulisí historického dne, který není obřím milníkem jen pro vědu, ale i pro tato charismatická zvířata. Více informací zde.


Největší transport nosorožců z Evropy do Afriky

Pět kriticky ohrožených nosorožců černých bylo úspěšně přepraveno ze Safari Parku ve Dvoře Králové do národního parku Akagera ve Rwandě. Dva samci a tři samice, z nichž tři se narodili přímo v safari parku, začali být krátce v pondělí po 15. hodině vypouštěni z přepravních beden do bom. Tato skupina má podpořit obnovení populace nosorožců v zemi. Na převozu se kromě safari parku podílela rwandská vláda, organizace African Parks a zastřešila ho Evropská asociace zoologických zahrad a akvárií.


Dvorští nosorožci mají mláďata v Tanzanii!

Zawadi - nosorožec dvourohý v rezervaci Mkomazi v Tanzanii

Dvorský safari park do Tanzanie postupně přesunul čtyři nosorožce dvourohé, a to do stejného prostředí, odkud byli jejich předci před více než 40 lety do Dvora Králové dovezeni.
CK Adventura přesuny finančně podpořila, protože jde o velice úspěšný pokus o založení nové populace v zemi, kde byli nosorožci před dvaceti lety téměř vyhubeni. Nosorožci ze Safari Parku Dvůr Králové už mají v Tanzanii pět mláďat – tři samičky jsou potomky přímo dvorských zvířat, dvě další samičky pak má původně dvorský samec se samicemi z anglické zoo, které byly do Tanzanie rovněž přesunuty.

Více aktuálních informací o tomto projektu najdete na Nosorožci černí v Tanzanii.


Podpořte s námi záchranu nosorožců

Sudán - poslední žijící samec severního bílého nosorožce v rezervaci Ol Pejeta v Laikipii v Keni

Budeme rádi, pokud se k nám přidáte a záchranu nosorožců v Africe podpoříte také.
Můžete tak učinit příspěvkem na konto WILDLIFE spravované zoologickou zahradou Dvůr Králové:264350610/0300, variabilní symbol uveďte:648510.

Více aktuálních informací o kontu WILDLIFE.

Safari ve Dvoře připravuje cestu nosorožců do Rwandy!

Akagera - rwandský národní park

Safari Park Dvůr Králové připravuje společně s  dalšími evropskými zoologickými zahradami přesun nosorožců do Rwandy. V  zemi byl poslední nosorožec spatřen v roce 2007, v současné době se však rozvíjí nadějný projekt, jehož cílem je vrátit nosorožce do rwandského národního parku Akagera. První skupina nosorožců už tam dorazila z  JAR, pro zajištění jejich stabilní populace je však potřeba přivézt další zvířata z Evropy. CK Adventura přesun finančně podpoří stejně jako předchozí přesuny nosorožců do Tanzanie, kde už zvířata pocházející ze Dvora mají pět potomků! 

Slavnostní otevření afrického městečka Tiébélé v ZOO Dvůr Králové

Historická závodní LIAZ při otevření afrického městečka Tiébélé

V neděli 29. 5. 2016 bylo v ZOO ve Dvoře Králové slavnostně představeno nově vzniklé západoafrické městečko Tiébélé. Akce se jako hlavní hosté zúčastnili účastník světoznámé rallye Paříž-Dakar Pavel Svoboda, průkopník Dakaru v československých barvách Jiří Moskal a cestovatel a představitel CK Adventura Jaroslav Lhota. Do ZOO dorazili všichni stylově v historickém závodním vozidle LIAZ a expedičním TATRABUSU. 

Pomozte s námi ZOO Dvůr Králové s přesunem dalšího nosorožce do Afriky

Eliška - samička nosorožce černého (dvourohého)

ZOO Dvůr Králové chystá přesun dalšího nosorožce do Afriky - a Vy máte jedinečnou šanci, jak jim s přesunem pomoci!

ZOO Dvůr Králové, která je partnerem některých zájezdů CK Adventura do východní Afriky, před lety převezla do Tanzanie tři nosorožce dvourohé. Těm se v Africe už podařilo rozmnožit a zoo by proto ráda úspěšnou nosorožčí stanici v národním parku Mkomazi posílila o Elišku, další samičku ze svého chovu.

Transport nosorožce na jiný kontinent však není levná záležitost a Vy máte teď jedinečnou příležitost snahy ZOO Dvůr Králové o záchranu nosorožců podpořit a ještě si dopřát mimořádný zážitek.

Eliška - samička nosorožce černého (dvourohého)

Pro velice omezený okruh lidí zoo pořádá exkluzivní sponzorskou večeři s jedním z nejslavnějších ochranářů současnosti - Tonym Fitzjohnem, který společně s Georgem Adamsonem vracel lvy do volné přírody v Keni a v současnosti vede právě nosorožčí rezervaci Mkomazi v Tanzanii. Večeře, při níž budete mít možnost osobního setkání s tímto legendárním ochranářem na zcela neobyčejném místě v Praze, proběhne 19. září. 2014

Předpokládaný příspěvek na večeři, který bude celý věnován na přepravu Elišky do Mkomazi, se bude pohybovat mezi 15 až 25 tisíci Kč na osobu. Případné zájemce o účast na večeři si zoo dovoluje požádat, aby se do 29. srpna 2014 ozvali na e-mail: wildlife@zoodk.cz, případně na telefon +420 608 009 072 (Jan Stejskal). Zároveň si zoo dovoluje upozornit, že počet míst je striktně omezen a v důsledku toho se může stát, že zájemce, kteří se ozvou po naplnění kapacity, bude muset s politováním odmítnout.

Přesun Elišky do Mkomazi můžete rovněž podpořit příspěvkem na konto WILDLIFE: 264350610/0300, variabilní symbol uveďte: 648510. Děkujeme, že nám s přesunem pomůžete!

Fotografie si můžete prohlédnout zde.