Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Oslavy Nového roku

Oslavy Nového roku

Velká část západního světa slaví 31. prosince zdárné ukončení uplynuvšího roku a nástup roku Nového. Silvestrovské oslavy začínají každoročně podle datové hranice na Kirimati a končí na Havaji.

V televizi a na internetu nejčastěji vídáme davy podnapilých pyrotechniků, snažících se zapálit draze pořízenou rachejtli či se alespoň udržet na nohou. Města pořádají velkolepá představení, na náměstích se slézají mladí i staří a chalupy praskají pod náporem chlebíčků, piv a silvestrovských drinků.

Všude to tak není

Jsou místa, kde Nový rok slaví úplně jindy. Podle islámského kalendáře nelze stanovit přesné datum, konec lunárního kalendáře se tak posouvá a může nastat v průběhu celého roku. Podle perského kalendáře zase sluneční rok začíná 21. března a tak si v Afgánistánu a Iránu musí počkat na dobu, kdy už v Čechách máme plnou hlavu daní. Židé slaví konec roku mezi 6. zářím a 5. říjnem (první den měsíce Tišrí), pravoslavní a řeckokatolíci podle juliánského kalendáře 13. ledna. Východoasijským zemím, včetně Číny, začíná Nový rok koncem ledna, Tibeťanům v únoru, Thajcům v březnu.

Silvestr a Nový rok trochu jinak

Každý rok to ale nemusí být úplně stejné. Existuje spousta možností, jak přelom roku oslavit po svém a dlouho na něj nezapomenout. Někdo dává přednost půlnoční procházce přírodou - nejlepším cílem bývá vyhlídka nad městem, jiný se probírá uplynulým a nadcházejícím rokem v kostele. Ti, co rádi cestují, vyráží v tuto neobvyklou dobu do teplých krajin a plnými doušky nasávají Silvestrovskou exotiku Kuby, Maroka, Nambie či Tuniska. 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.