ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Silvestr - muž z lesa

Silvestr - muž z lesa

Poslední den kalendářního roku slaví v naší zemi svátek zhruba 500 Silvestrů. 

Obliba jména Silvestr a jeho příbuzného Sylvestra (varianta jména pochází z dřívějších dob) mírně klesá.
Asi čas ukázal, že na Nový rok mají lidé tolik starostí, že Silvestrům zapomínají popřát.

Rodiče často své ratolesti pojmenovávají podle nějakého velkého vzoru, celebrity, zvířete, města či dokonce oblíbené značky. Po světě tak běhá velká spousta Pum, Adidasů, Palermů a Bizonů. I Silvestrové mají své slavné jmenovce, především dva slavné papeže.

  • Silvestr I. - 33. papež katolické církve za vlády císaře Konstantina Velkého, za jehož pontifikátu došlo k úplné přeměně pohanského Říma na katolický. Podle jeho úmrtí 31. prosince se dodnes slaví svátek svatého Silvestra
  • Silvestr II. - papež, kterému je připisováno zavedení arabských číslic v Evropě, byl velkým matematikem, přírodovědcem a všestranným učencem. Legendy vypraví, že jeho magické a čarovné znalosti pocházeli od Ďábla.
  • Sylvester Stallone - americký herec a režisér, proslavený snímky Rocky či Banáni. Akční veterán naposledy režíroval The Expendables.

Pokud znáte nějakého Silvestra, nezapomínejte v novoročním shonu na jeho svátek. A pokud ho máte hodně rádi, pořiďte mu netradiční dárek - exotickou oslavu jeho svátku a Nového roku.