ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Tatrabus v Albánii 2015

Tatrabus v Albánii 2015

Albánie je snad jedna z nejpozoruhodnějších zemí Evropy s bohatou historií a dosti divokými dějinami, křižovatka náboženství a kultur, kraj divukrásných hor končících u pláží Středozemního moře, země hrdých horských kmenů, archeologická klenotnice nebo gurmánský ráj. To všechno je, a může být i pro vás, Albánie. 

Budeme se pohybovat převážně v turisticky málo objevených lokalitách, obklopeni exotickým naturelem místního běžného života. Tatrabus nám v roce 2015 umožnil  navštívit i místa obtížně dostupná. 

Zde je pro inspiraci program realizovaného zájezdu:

HORY, KAŇONY A JEZERA SEVERNÍ ALBÁNIE TATRABUSEM 2015

  • Příroda, historie a denní život Albánců
  • Průzračné řeky a jezera
  • Ochutnávka nečekaně dobré a bohaté kuchyně
  • Pohoří Prokletije, NP Theth, údolí Valbona

Budeme se pohybovat převážně v turisticky málo objevených lokalitách, obklopeni exotickým naturelem místního běžného života. Tatrabus nám umožní navštívit i místa obtížně dostupná, částečně budeme kopírovat i osvědčenou trasu našeho zájezdu na horských kolech. Využívání místních stravovacích možností nám dá objevit tajemství místní skvělé kuchyně.

Program

1. den Dopolední odjezd, Tatrabusem z Prahy, noční přejezd do Černé Hory.
2. den Příjezd k Plavskému jezeru, Prokletije do podhorského městečka Gusinje; prohlídka, koupání v jezeře, vyvěračka Alipašiny Izvory.
3. den Údolím řeky Vermoshit do stejnojmenné nejsevernější albánské vesnice; přejezd sedla s výhledy na pohoří Komovi; koupel v řece na dně kaňonu; NP Theth: přes sedloTerthores (1680 m) s monumentálními výhledy do vesničkyTheth, nocleh v rodinách u místních obyvatel.
4. den Prohlídka muzea v Thethu a pěší výlet podél řeky; pohořím Alpet Shqiptare (Albánské Alpy) s koupáním v řece; kempování u místní hospody s využitím jejího zázemí.
5. den Letovisko Shkodra na břehu Skadarského jezera, ze kterého vytéká řeka Bune; prohlídka města a benátské pevnosti Rozafa.
6. - 7. den Dopolední trajekt pohořím Spaç po přehradním "fjordovém" jezeře Komanit k Fierzes a dále do údolíValbona; pěší výlet k vodopádům na stejnojmenné řece; fakultativně celodenní turistická túra s výstupem na  na nejvyšší horu Jezerca.
8. den Horskou silnicí s dalekými vyhlídkami podél přehradyFierzes do Fushe Ares; rozloučení s Albánií večerním posezením u pečeného berana.
9. - 10. den Transfer přes Černou horu do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto: průvodce CK, doprava Tatrabusem, 7x nocleh s polopenzí, pojištění.

Ubytování: Noclehy v penzionech, horských chatách, ubytovnách a privátu si 2x doplníme tábořením tam, kde jiná možnost není.

Stravování: Budeme podle aktuálních podmínek kombinovat stravování v místních restauracích a využívání kuchyně, kterou je Tatrabus vybaven.

Průvodce: Se zájezdem pojede oblíbená a zkušená posádka prověřená několika sezónami v Africe, ve složení řidič Franta Říha, průvodce Vašek Balšánek.

Nástupní místa: Praha, Bratislava, Brno, Jihlava