Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Tatrabus v Albánii 2015

Tatrabus v Albánii 2015

Albánie je snad jedna z nejpozoruhodnějších zemí Evropy s bohatou historií a dosti divokými dějinami, křižovatka náboženství a kultur, kraj divukrásných hor končících u pláží Středozemního moře, země hrdých horských kmenů, archeologická klenotnice nebo gurmánský ráj. To všechno je, a může být i pro vás, Albánie. 

Budeme se pohybovat převážně v turisticky málo objevených lokalitách, obklopeni exotickým naturelem místního běžného života. Tatrabus nám v roce 2015 umožnil  navštívit i místa obtížně dostupná. 

Zde je pro inspiraci program realizovaného zájezdu:

HORY, KAŇONY A JEZERA SEVERNÍ ALBÁNIE TATRABUSEM 2015

  • Příroda, historie a denní život Albánců
  • Průzračné řeky a jezera
  • Ochutnávka nečekaně dobré a bohaté kuchyně
  • Pohoří Prokletije, NP Theth, údolí Valbona

Budeme se pohybovat převážně v turisticky málo objevených lokalitách, obklopeni exotickým naturelem místního běžného života. Tatrabus nám umožní navštívit i místa obtížně dostupná, částečně budeme kopírovat i osvědčenou trasu našeho zájezdu na horských kolech. Využívání místních stravovacích možností nám dá objevit tajemství místní skvělé kuchyně.

Program

1. den Dopolední odjezd, Tatrabusem z Prahy, noční přejezd do Černé Hory.
2. den Příjezd k Plavskému jezeru, Prokletije do podhorského městečka Gusinje; prohlídka, koupání v jezeře, vyvěračka Alipašiny Izvory.
3. den Údolím řeky Vermoshit do stejnojmenné nejsevernější albánské vesnice; přejezd sedla s výhledy na pohoří Komovi; koupel v řece na dně kaňonu; NP Theth: přes sedloTerthores (1680 m) s monumentálními výhledy do vesničkyTheth, nocleh v rodinách u místních obyvatel.
4. den Prohlídka muzea v Thethu a pěší výlet podél řeky; pohořím Alpet Shqiptare (Albánské Alpy) s koupáním v řece; kempování u místní hospody s využitím jejího zázemí.
5. den Letovisko Shkodra na břehu Skadarského jezera, ze kterého vytéká řeka Bune; prohlídka města a benátské pevnosti Rozafa.
6. - 7. den Dopolední trajekt pohořím Spaç po přehradním "fjordovém" jezeře Komanit k Fierzes a dále do údolíValbona; pěší výlet k vodopádům na stejnojmenné řece; fakultativně celodenní turistická túra s výstupem na  na nejvyšší horu Jezerca.
8. den Horskou silnicí s dalekými vyhlídkami podél přehradyFierzes do Fushe Ares; rozloučení s Albánií večerním posezením u pečeného berana.
9. - 10. den Transfer přes Černou horu do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto: průvodce CK, doprava Tatrabusem, 7x nocleh s polopenzí, pojištění.

Ubytování: Noclehy v penzionech, horských chatách, ubytovnách a privátu si 2x doplníme tábořením tam, kde jiná možnost není.

Stravování: Budeme podle aktuálních podmínek kombinovat stravování v místních restauracích a využívání kuchyně, kterou je Tatrabus vybaven.

Průvodce: Se zájezdem pojede oblíbená a zkušená posádka prověřená několika sezónami v Africe, ve složení řidič Franta Říha, průvodce Vašek Balšánek.

Nástupní místa: Praha, Bratislava, Brno, Jihlava

 

 

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.