Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Francouzským středohořím do Provence na kole

Etapová cyklistika s doprovodným mikrobusem
dovolená na kole★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaDětské cenyObj. číslo
3. 8. – 16. 8. 201814 dní13 990 Kč12 990 Kč11125811

vyhlášený kuchař Zděnda

Základní cena 13 990 Kč
Dětská cena do 15 let12 990 Kč

Popis

Auvergne, ležící v jižní části Francouzského středohoří vděčí za svou jedinečnou podobu sopečné činnosti. Jižněji položené Cévennes jsou jednou z nejméně osídlených částí Francie s divokou květenou a tajuplnou atmosférou. Na naší cestě nás budou fascinovat vyhaslé krátery se sopečnými jezery, zelené svahy a třpytivé vodopády, impozantní kaňony, dlouhé hřebeny a táhlá údolí mezi horami, nádherné daleké rozhledy, pestrobarevné a rozmanité horské květiny. A najdeme tu ještě mnohem víc lákadel, která stojí za to objevit – městečka vystavěná z temného lávového kamene, skvostné románské kostely, minerální voda z horských pramenů a lahodné sýry, kterými je oblast vyhlášená po celé Francii.

Poslední část zájezdu nás z temných lesů přivede do slunné Provence. Ochutnáme jedno z nejlepších vín Francie a zaplaveme si pod slavným Pont du Gard.

Přečtěte si článek z tohoto krásného zájezdu, autorem je novinář Libor Budinský, adventurní klient.

Na co se můžete těšit?

 • Etapově s doprovodným mikrobusem
 • Ubytování v kempech se snídaní
 • NP Auvergne a Cévennes
 • Krajem vyhaslých sopek a průzračných jezer
 • Na závěr ochutnávka Provence

Program

 • 1.–2. den

  Odjezd odpoledne, noční přejezd ke Clermont-Ferrand; lanovkou, nebo pěší výšlap na kultovní symbol oblasti a sopku Puy de Dôme, zahřívací etapa krajem sopečných jezer, St. Nectaire (termální lázně s více než 40 prameny, ukázka výroby tradičního sýru AOP), (55 km).

 • 3.–4. den

  Pokračujeme přírodním parkem sopek v Auvergne divokou a téměř neosídlenou krajinou lesů a údolí, ze které ční vyhaslé vulkány; slavný Eiffelův most Viaduc de Garabit (125 km/2 dny).

 • 5. den

  Srdcem Francouzského středohoří do Le Puy en Velay, pozoruhodného města na sopečných kuželech; večerní procházka nádherně osvětleným historickým centrem (80 km).

 • 6. den

  Odpočinkový den v Le Puy en Velay. Prohlídka kaple sv. Michala z 10. století a impozantní katedrály, odkud vychází jedna z poutních cest do španělského Santiaga de Compostela; trhy ve středověkých uličkách, restaurace s místními specialitami.

 • 7. den

  Po cyklostezce vedoucí po staré železniční trati přes benediktinské opatství Monastier sur Gazeille a městečko Langogne k jezeru Naussac (70/80 km).

 • 8. den

  Náhorní planinou La Margeride mezi pastvinami a podél meandrujících potoků do Mende s nádhernou horskou kulisou (50/75 km).

 • 9. den

  Přes krasovou oblast Causse de Sauveterre do půvabného Ste. Énimie vklíněného do dramatického kaňonu řeky Tarn, podél ní až do městečka Florac (50 km).

 • 10. den

  Divokými kaštanovými lesy pohoří Cévennes po slavné vyhlídkové silnici Corniche de Cévennes, mnohakilometrový sjezd do údolí Gardonu a městečka St. Jean-du-Gard (60 km).

 • 11. den

  Přes záhadnou jeskyni Grotte de Trabuc a Bambuserii, unikátní botanickou zahradu specializovanou na bambus, do Montmirat; návštěva vinného sklípku s ochutnávkou nejen vína, ale i lokálních pochoutek (40 km).

 • 12. den

  Závěrečná etapa krajem vinic do antického Nîmes s jeho vyhlášenými památkami (aréna, chrámy, fontány) a údolím Gardonu ke slavnému akvaduktu Pont du Gard  (60 km).

 • 13.–14. den

  Muzeum stavby akvaduktu, koupání v kaňonu přímo pod Pont du Gard, fakultativně možnost splutí krásného úseku Gardonu na kánoi; podvečerní odjezd domů, návrat následující den odpoledne.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, na místě doprovodný mikrobus s vlekem, 12x kemp (ve vlastních stanech) se snídaní, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Stravování:

V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie doprovodného vozidla, vleku a stravování. Kromě snídaní zahrnutých v ceně zájezdu si lze na místě přiobjednat i večeře připravované naším kuchařem za cenu 4–6 EUR/os./večeři. Kuchař vám vždy ráno oznámí, co bude vařit a vy si v případě zájmu uděláte objednávku (jedná se vždy o čerstvé, na místě zakoupené potraviny – např. kuřecí, vepřové maso, ryba, krevety, zapékané brambory, ratatouille, specialita jihozápadní Francie cassoulet,... vše doplněno o čerstvou zeleninu nebo ovoce). Pokud této nabídky nevyužijete, můžete večeřet v restauraci v kempu nebo vám zapůjčíme vařič. Zároveň budou každý den k dispozici v dostatečném množství nábytkové sady (lavice + stoly) pro zvýšení kultury stolování a především vašeho pohodlí.

Povrch a profil:

asfalt, převážně zvlněný až kopcovitý profil.

Průvodce:

Eva Mojžišová - specialista na Francii, kuchař Zděnda.

Nástupní místa:
Praha, Beroun, Plzeň
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k autobusovým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 05_Cyklo_autobus_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
GALERIE: DOPRAVA, STRAVOVÁNÍ, CYKLOVLEK

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.