Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Adventura – Škola sportů a pobytu v přírodě 2002

Adventura – Škola sportů a pobytu v přírodě 2002

CK Adventura, 10. květen 2002

Jak jste již jistě zaregistrovali, počátkem roku 2002 zahájila svou činnost Adventurní škola sportů a pobytu v přírodě. První pilotní kurz navštěvují průvodci, kteří chtějí dosáhnout kvalifikace potřebné pro získání živnostenského listu „Průvodcovská činnost horská“ a „Průvodcovská činnost tělovýchovná a sportovní“ ve smyslu znění nového živnostenského zákona. Frekventanti kurzu, který byl otevřen ve dvou sekcích (horská a vysokohorská turistika a vodní turistika a rafting) mají za sebou první tři bloky z více než stopadesátihodinové výuky. První dva bloky, teorie cestovního ruchu a zdravotní seminář absolvovali obě sekce společně. Vysoce hodnocen byl účastníky především zdravotní seminář, který pro Adventuru již tradičně připravují MUDr. Robert Pleskot a MUDr. Jan Bláha.

Výukový program praktických bloků již probíhá pro každou specializaci zvlášť. Budoucí horští průvodci měli na programu čtyřdenní kurz věnovaný úvodu do VHT, který proběhl ve dnech 10. – 14. 4. 2002 v Modrém dole v Krkonoších. I přes nepřízeň počasí se celé čtyři dny poctivě trénovalo a cvičilo. Hlavními tématy jak praktického výcviku, tak i teoretických přednášek byly skialpinismus, plánování túr, orientace v terénu, techniky vyprošťování osob z ledovcových trhlin, laviny, záchranné akce při lavinových neštěstích včetně poměrně náročné noční záchranné akce na skutečné lavině atd. Na přípravě a vedení kurzu se podíleli Viktor Kořízek lavinový preventista Horské služby Krkonoše, Dušan Stuchlík instruktor rakouského Alpenvereinu, Martin Honzík profesionální záchranář a Radovan Vlček člen Horské služby Krkonoše. Kurz byl účastníky hodnocen velice vysoko, mimo jiné proto, že kladl velký důraz na to, aby si každý z účastníků veškeré krizové situace co nejvíce „osahal“ a procvičil v praxi přímo na sněhu. Dalším pokračováním bude pětidenní kurz skalního lezení na Českomoravské Vrchovině, který proběhne ve dnech 7. – 12. 5. 2002 závěrečným kurzem pak bude třídenní soustředění v ledovcových terénech rakouských Alp na přelomu května a června.

Nezaháleli však ani vodáci. V termínu od 13. do 17. dubna proběhl na jarní přírodní vodě Jizery a Kamenice první praktický blok vodácké části Školy sportů a pobytu v přírodě. Deset kurzistů absolvovalo pětidenní školení zaměřené především na důkladné ovládání raftu, správnou povelovou techniku a bezpečnost. Velký prostor byl věnován také nácviku řešení krizových situací, plávání v divoké vodě a záchraně tonoucího. Součástí tohoto bloku byly i přednášky o topografii a hydrologii řeky s ohledem na plánování a výběr vhodných úseků řek.

Jednotlivé bloky vedli Matěj Zapletal a Petr Novotný (absolventi zkoušek Mezinárodní federace raftingu IRF – Vedoucí akce), Adam Mačkal (vodní záchranná služba) a Vojta Jančar.  Kurzy důkladně prověřily a rozšířily znalosti a připravenost našich průvodců. Zároveň opět ukázaly jak důležitá je kvalitní příprava a důraz na bezpečnost klientů při zájezdech pořádaných Adventurou.

Zapsali Petr Novotný a Radovan Vlček

Kurz horských průvodců

Budoucí horští průvodci měli na programu čtyřdenní kurz věnovaný úvodu do VHT, který proběhl ve dnech 10. – 14. 4. 2002 v Modrém dole v Krkonoších. I přes nepřízeň počasí se celé čtyři dny poctivě trénovalo a cvičilo. Hlavními tématy jak praktického výcviku, tak i teoretických přednášek byly skialpinismus, plánování túr, orientace v terénu, techniky vyprošťování osob z ledovcových trhlin, laviny, záchranné akce při lavinových neštěstích včetně poměrně náročné noční záchranné akce na skutečné lavině atd. Na přípravě a vedení kurzu se podíleli Viktor Kořízek lavinový preventista Horské služby Krkonoše, Dušan Stuchlík instruktor rakouského Alpenvereinu, Martin Honzík profesionální záchranář a Radovan Vlček člen Horské služby Krkonoše. Kurz byl účastníky hodnocen velice vysoko, mimo jiné proto, že kladl velký důraz na to, aby si každý z účastníků veškeré krizové situace co nejvíce „osahal“ a procvičil v praxi přímo na sněhu. Dalším pokračováním bude pětidenní kurz skalního lezení na Českomoravské Vrchovině, který proběhne ve dnech 7. – 12. 5. 2002 závěrečným kurzem pak bude třídenní soustředění v ledovcových terénech rakouských Alp na přelomu května a června.

Zapsal Radovan Vlček

Kurz průvodců raftingu

V termínu od 13. do 17. dubna 2002 proběhl na jarní přírodní vodě Jizery a Kamenice první praktický blok vodácké části Školy sportů a pobytu v přírodě. Deset kurzistů absolvovalo pětidenní školení zaměřené především na důkladné ovládání raftu, správnou povelovou techniku a bezpečnost. Velký prostor byl věnován také nácviku řešení krizových situací, plávání v divoké vodě a záchraně tonoucího. Součástí tohoto bloku byly i přednášky o topografii a hydrologii řeky s ohledem na plánování a výběr vhodných úseků řek. Jednotlivé bloky vedli Matěj Zapletal a Petr Novotný (absolventi zkoušek Mezinárodní federace raftingu IRF – Vedoucí akce), Adam Mačkal (vodní záchranná služba) a Vojta Jančar. Kurzy důkladně prověřily a rozšířily znalosti a připravenost našich průvodců. Zároveň opět ukázaly jak důležitá je kvalitní příprava a důraz na bezpečnost klientů při zájezdech pořádaných Adventurou.

Zapsal Petr Novotný

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.