Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Biarritz

Biarritz

Biarritz (bijaric) je lázeňské přímořské letovisko nacházející se na břehu Biskajského zálivu asi 11 kilometrů severně od hranic se Španělskem. Jde o luxusní turistickou destinaci, která je často vyhledávána surfaři. Město založili Vikingové pravděpodobně již v roce 840, kdy zde založili osadu vhodnou pro rybolov, lov velryb a námořní obchod. Svůj dnešní název pocházející z baskičtiny město dostalo až ve 12. století. Velký rozmach turistiky a lázeňství zde nastal v 19. století. Mezi nejznámější obdivovatele města patřila císařovna Eugenie, manželka císaře Napoleona III., za jehož vlády se Biarritz stalo Monte Carlem atlantického pobřeží.

Jednou z ústředních zajímavostí města je bezesporu slavné Casino Municipal, které bylo nedávno přestavěno do své původní podoby ze 30. let 20. století. Nedaleko od něj směrem od moře najdete asijské muzeum (Musée Asiatica) s rozsáhlou a významnou sbírkou předmětů původem z Indie, Nepálu, Tibetu a Číny. Jinak se můžete městem celkem příjemně procházet a obdivovat elegantní hotely a kavárny z přelomu století, celkově ovšem působí centrum Biarritz překvapivě civilně. Naopak mořské pobřeží je neobyčejně krásné. Písečné pláže i skalnaté útesy jsou neustále omývány zpěněnými vlnami Atlantiku. Jeden z nejpůsobivějších výhledů na oceán se vám naskytne kousek od Plage du Port-Vieux, kde do moře vybíhá skála Rocher de la Vierge s bílou sochou Panny Marie, ke které se dostanete po železném můstku z dílny slavného Gustava Eiffela.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.