Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Lurdy

Lurdy

Město Lurdy (francouzsky Lourdes) leží asi 30km jihovýchodně od Pau a ročně ho navštíví přes 7 milionů poutníků. V roce 1858 zde měla čtrnáctiletá dcera místního mlynáře Bernadetta Soubirousová první z osmnácti vidění, během nichž se jí zjevila v jeskyni Grotte de Massabielle Panna Marie. Brzy poté se Lurdy staly jedním z nejdůležitějších římskokatolických poutních míst světa. Lidé se sem přicházejí především poklonit sošce Panny Marie, kterou naleznete blízko vchodu do jeskyně, a napít se vody z posvátného pramene, který údajně léčí i nevyléčitelné nemoci. Chcete-li návštěvu pojmout opravdu zodpovědně, můžete se vykoupat v jedné z lázní sycených taktéž z mariánského pramene společně s množstvím starých, nemocných a invalidních poutníků. Dalším cílem návštěvníků Lurd je tělo Bernadetty Soubirousové, které bylo po její smrti vystaveno v městečku Nevers a zůstalo dodnes neporušeno. Vlastní Lurdy jsou plné ubytoven a hotelů pro věřící a především pak stánků se suvenýry, jejichž kýčovitost je mnohdy až dechberoucí.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.