Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Lurdy

Lurdy

Město Lurdy (francouzsky Lourdes) leží asi 30km jihovýchodně od Pau a ročně ho navštíví přes 7 milionů poutníků. V roce 1858 zde měla čtrnáctiletá dcera místního mlynáře Bernadetta Soubirousová první z osmnácti vidění, během nichž se jí zjevila v jeskyni Grotte de Massabielle Panna Marie. Brzy poté se Lurdy staly jedním z nejdůležitějších římskokatolických poutních míst světa. Lidé se sem přicházejí především poklonit sošce Panny Marie, kterou naleznete blízko vchodu do jeskyně, a napít se vody z posvátného pramene, který údajně léčí i nevyléčitelné nemoci. Chcete-li návštěvu pojmout opravdu zodpovědně, můžete se vykoupat v jedné z lázní sycených taktéž z mariánského pramene společně s množstvím starých, nemocných a invalidních poutníků. Dalším cílem návštěvníků Lurd je tělo Bernadetty Soubirousové, které bylo po její smrti vystaveno v městečku Nevers a zůstalo dodnes neporušeno. Vlastní Lurdy jsou plné ubytoven a hotelů pro věřící a především pak stánků se suvenýry, jejichž kýčovitost je mnohdy až dechberoucí.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2017/18

Po vyplnění a odeslání formuláře Vám zdarma zašleme objednané katalogy. Katalogy rozesíláme vždy 1x týdně a jsou posílány jako obyčejná psaní.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF. Nebo využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.