ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Skialpinismus v Gruzii – video ze zájezdu

Skialpinismus v Gruzii – video ze zájezdu

Přátelé, kamarádi, nejen skialpinisté, lyžaři a sportovci,

přesně na konci února 2020 jsme se vydali na krásný, dobrodružně lyžařský zájezd do Gruzie. Ale jak trefně celou dobu komentoval náš kamarád Bouleuasise (Božolé), byl to zároveň zájezd poznávací, gurmánský a degustační. Já si troufám konstatovat, že to byl především klasický zájezd adventurní. Jeli jsme si všichni do Gruzie „Zažít život“. Naší hlavní touhou bylo ochutnat místní prašan, ale v kulisách, které zároveň velmi dobře znají i naši cyklisté, turisté a trekaři, kteří také přijeli poznat Gruzii jako neuvěřitelně nádhernou, pestrobarevnou a kulturní zemi.

A užili jsme ji naplno, všemi doušky. Měli jsme krásné počasí, skvělou partu a tímto všem moc děkuji. Sníh byl nádherný, prašan jiskřivý a svahy úžasné. Zvládli jsme to a každý si prožil skvělý lyžařský zážitek, který už si v sobě poneseme navždycky. A také jsme poznali překrásnou zemi, do které se budeme chtít určitě brzy vrátit. Na kole, pěšky nebo na lyžích. Poznat úžasnou kulturu, přátelské a pohostinné lidi, obdivovat nedotčenou přírodu a impozantní hory. Ale také zažít kouzlo středověku, navštívit bohémský noční bar a vzápětí ticho a dechberoucí atmosféru poutních míst a klášterů i ruch exotických tržišť a živých bulvárů.

To vše je Gruzie, a to vše je kouzlo cestování. Věřím, že se k němu společně brzy vrátíme, a o to víc si jej budeme vážit a prožívat.

Petr Novotný, ředitel CK Adventura, ale především nadšený cestovatel a průvodce, který miluje objevování tradičních i nevšedních krás celého světa.