ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Turistická dovolená s Adventurou

Turistická dovolená s Adventurou

19. červen 2024

Turistická dovolená s Adventurou
Vážení přátelé, turisté,

také máte pocit, že se již zima blíží neúprosně ke svému konci, a začínáte se těšit na první pěší kilometry v horách? My v Adventuře finalizujeme přípravy již 34. turistické sezony a nemůžeme se dočkat, až se naše týmy znovu rozjedou do světa. Loni jste nám opět potvrdili, že dovolená s Adventurou má pevné místo ve vašich plánech, a děkujeme vám za to. A pokud patříte mezi váhavce, sestavili jsme pro vás níže výběr zájezdů, na které se ještě stále můžete přihlásit.

Přeji vám šťastnou volbu a těším se na viděnou na některém z našich letošních turistických programů.


Katka Jablonská Lhotová
vedoucí Aktivního oddělení CK Adventura
Jarní dovolená s pěší turistikou
Květen je oblíbeným měsícem pro zahájení turistické sezony. Většina našich zájezdů na toto období je již vyprodaných, nicméně stále se ještě můžete přidat k několika skupinám. Treking přes marocký Vysoký Atlas je právem řazen k nejkrásnějším světovým trekům. Budeme putovat po dávných karavanních stezkách, setkáme se s Berbery a na Saharu shlédneme z nejvyšší severoafrické hory Džebel Toubkalu. V malé skupince osmi účastníků máte možnost prozkoumat soutěsky jarní Kréty nebo Azorské ostrovy. Velmi oblíbeným programem je také jarní turistika v Arménii – program zájezdu kombinuje nejvýznamnější památky země s pečlivě vybranými pěšími výlety.
Prázdninová dovolená na horách
Na letošní sezonu jsme připravili turistickou novinku ve švýcarských Alpách – Tour de Monte Rosa. Během osmidenního treku v oblasti kolem Zermattu uvidíte několik čtyřtisícových vrcholů včetně ikonického Matterhornu. K osvědčené letní klasice patří Tour de Mont Blanc. Cestou navštívíme tři země – Francii, Švýcarsko a Itálii, překonáme 8 sedel a nastoupáme přes 6000 výškových metrů. Pro velký zájem jsme se rozhodli otevřít další termín treku za polárním kruhem ve švédském Laponsku. Absolutní letošní novinkou pro zkušené trekaře je treking pod K2 a Nanga Parbat – náročný, ale mimořádně krásný program vás provede pohořím Karákóram a Hindúkuš. Hory Střední Asie prošlápnete na našich na míru připravených programech Kyrgyzstán – treking velehorami Ťan-šanu a Tádžikistán – treking ve Fanských horách.
Turistika v babím létě
Konec léta a začátek podzimu patří v Adventuře jednoznačně pěší turistice! Vybírat můžete hned z několika programů různé náročnosti, délky či vzdálenosti od domova. Největším lákadlem je bezesporu výstup na nejvyšší horu Afriky – téměř šestitisícové Kilimandžáro (o výstup na něj se mimochodem můžete pokusit i na Silvestra). Na Blízkém východě můžete vyzkoušet pouštní treking v Jordánsku či turistiku v okolí tureckého jezera Van s následným výstupem na biblický Ararat. V malé osmičlenné skupince se chystáme také na přechod Madeiry či do hor Severní Makedonie. Ze všech našich turistických programů do Střední Asie vypichujeme turistiku v Pamíru či v gruzínské Svanetii, připadně naši čerstvou turistickou novinku v Kazachstánu.
Treking v Himálaji
Nejvyšší horstvo naší planety si zaslouží speciální pozornost. Pro letošek najdete v nabídce mimo jiné trek kolem Manaslu, jednoho z posledních míst v Nepálu, které zatím nepropadlo masovému turismu. Kde jinde si prohlédnout Everest pořádně zblízka než při našem téměř třítýdenním putování údolím šerpů až do base campu pod Everestem. Pokud toužíte po opravdové samotě, kde mezi vámi a horami bude stát třeba jen pastevecký stan či stádo jaků, pak s námi objevte hřeben bhútánského Himálaje. Ať už na treku Laya Gasa, či při turistickém programu v zeleném Himálaji zažijete neopakovatelný pocit návratu k přírodě a k horám. Při všech našich vysokohorských programech dbáme na bezpečnost našich klientů i týmů, programy jsou sestavené s důrazem na řádnou aklimatizaci a bezpečný pohyb v horách.
Tatrabusem za dobrodružstvím
Naše expediční vozidlo Tatrabus je v Adventuře synonymem Islandu. Nebo je to opačně? Ať tak, či onak, z celkových 220 nabízených míst zbývá v tuto chvíli neobsazených 14, stále tedy ještě máte šanci. A pokud jste již Tatrabusem na Islandu byli, tak vyzkoušejte, jak mu to jezdí po saharském písku. Program v Maroku můžete absolvovat v prosinci, nebo dokonce i přes Silvestra.